Další obviněný v kauze střelby před mosteckou diskotékou

Obvinění dalšího mladíka přineslo vyšetřování po rekonstrukci prosincové střelby před mosteckou diskotékou Neprakta klub. Policisté obvinili dalšího z mladíků, kteří se pokoušeli násilím dostat do klubu. Z členů ochranky, kteří po varovných výstřelech smrtelně postřelili dva útočníky, policisté zatím nikoho neobvinili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní akce | Foto: Jan Rosenauer

Výsledky rekonstrukce musí ještě vyhodnotit znalec v oboru nutné obrany. Jak ale uvedl kriminalista Jiří Volprecht, zatím vše naznačuje, že ochranka klubu se trestného činu nedopustila. "Dá se říci v tomto okamžiku, že zatím zjištěné skutečnosti nenasvědčují tomu, že by někdo ze strany té ochranky některá osoba byla obviněna z úmyslného trestného činu."

Naopak, při rekonstrukci se podařilo prokázat, že útočící skupina mladíků měla kromě baseballových pálek ještě další zbraně: "Šetřením jsme zaznamenali i několik nožů, dokonce boxer s navařeným ostřím, což je velice nebezpečná zbraň, je hovořeno i o jakýchsi řetězech, navíc je podezření, že i na této straně byla střelná zbraň," dodává kriminalista.

Jednoho z pětice obviněných mladíků policisté podezírají z výtržnictví, z pokusu těžkého ublížení na zdraví, z lehkého ublížení na zdraví a z propagace a podpory hnutí směřujících k potlačování práv a svobod občanů. Zbývající čtyři jsou obviněni z výtržnictví. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Marika Táborská, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme