Další osud víceletých gymnázií na programu jednání vlády

Kromě nového školského zákona, který navrhuje postupný útlum osmiletých gymnázií, vláda projedává také novelu celního zákona. Ministři rovněž posoudí věcný návrh zákona o zaměstnanosti a rozhodnou o tom, zda se naše země připojí k sankcím Evropské unie proti Slobodanu Miloševičovi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním z nejspornějších bodů nového školského zákona bude zřejmě otázka postupného útlumu osmiletých gymnázií, jak to navrhuje ministerstvo školství. Jeho mluvčí Vladimíra Al-Malikiová se domnívá, že k tomuto kroku má ministerstvo řadu důvodů.

Podle ministerstva školství nejsou víceletá gymnázia ve světě obvyklá. Kromě Česka jsou už jenom v německy hovořících zemích, které rovněž uvažují o jejich útlumu. Ministerstvu jde o to, aby školské systémy byly srovnatelné s ostatními státy Evropské unie.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme