Další policejní šéf přichází kvůli alkoholu o místo

Havárií, které působí opilí policisté, přibývá. Při sobotní tragické nehodě v Peci pod Sněžkou přejel opilý devětadvacetilitý policista z Královéhradecka o deset let staršího chodce. Z místa nehody ujel. Muž po převozu do nemocnice zemřel. Druhý případ se odehrál v Havlíčkově Brodě, kde muž zákona srazil na ulici matku s dítětem. Policista sice opilý nebyl, ale ignoroval předpisy. O své místo kvůli jízdě pod vlivem alkoholu teď přijde šéf protikorupčního oddělení kolínské policie Jaroslav Svoboda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní auto | Foto: Jan Rosenauer

Šéf protikorupčního oddělení kolínské policie Jaroslav Svoboda přijde o místo. Řídil totiž opilý. Informaci nám potvrdila mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová. "Šéf protikorupční policejní služby v Kolíně řídil na začátku listopadu pod vlivem alkoholu, což prokázal odběr krve. V současné době je ve stavu neschopných, což znamená, že v momentě, kdy si převezme doručení, bude s ním ukončen služební poměr."

Tento případ se stal téměř rok po kauze bývalého ředitele kolínské policie Miloše Tolmy. Údajně opilý havaroval loni v říjnu se služebním autem v Bečvárech na Kolínsku. Nehodu se snažil utajit. Z místa havárie prý poslal pryč policejní hlídku i hasiče. Tolma byl propuštěn od policie a obviněn ze zneužití pravomocí veřejného činitele. Případ zatím stále šetří kutnohorská policie.

Výpověď dostal i policejní ředitel v Rakovníku František Bindík. V lednu 2000 havaroval a později se pokusil čin zamaskovat tím, že nahlásil krádež vozu.

Markéta Kaclová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme