Další přepadení poštovního vozu - zmizely tři miliony

Už druhé přepadení poštovního vozu v rozmezí jednoho týdne řeší policie. Od včerejška hledala na Tachovsku Avii, která zmizela při převozu zásilek. V poledne policisté objevili vůz i svázaného řidiče. Zjistili, že loupežné přepadení provedli dva pachatelé včera po sedmé hodině. Ti Avii zastavili pomocí osobního vozu. Uloupili skoro tři miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie u vyloupené Avie | Foto: Vladislav Galgonek

Vůz se ztratil včera večer na pravidelné trase Tachov-Plzeň. Včera objížděl pošty v kraji, odkud měl odvézt peníze na centrálu do Plzně. Tam ale nedorazil. Řidič Avie je podle zástupce ředitelství Českých pošt v Plzni Jaroslava Suchánka dlouholetým a mimořádně spolehlivým zaměstnancem pošty.

Avia České pošty ve skříňovém provedení vyjela v 15 hodin z Plzně-Křimic. "Trasa poštovního vozu vedla přes okresy Plzeň sever a Tachov a ve večerních hodinách se měl nákladní vůz vrátit zpět do Plzně," řekl Radiožurnálu mluvčí plzeňského policejního ředitelství Petr Kovář. "Vzhledem k tomu, že se ve stanoveném čase nevrátil, krátce po 21. hodině bylo na policejní tísňovou linku 158 ohlášeno jeho zmizení."

Policie po několikahodinovém pátrání Avii nalezla. Její řidič byl svázaný uvnitř vozu, podle policejní mluvčí neutrpěl vážnější zranění. Z auta zmizely skoro tři miliony korun.

Pachatelé si ale uloupených peněz zřejmě neužijí. Podle Jaroslava Suchánka byly totiž přepravované ve speciálním bezpečnostním boxu. "Pokud ten box otevřeli nebo se nějakým způsobem ho snažili otevřít, tak jsou bankovky určitě znehodnocené."

V krátké době jde už o druhé loupežné přepadení poštovního vozu. Minulý pátek přepadli vůz České pošty u Šternberka na Olomoucku dva ozbrojení muži převlečení za policisty. Vzali asi čtyři miliony korun.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka, Marika Táborská, Petr Bečvář Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme