Další protest zaměstnanců zrušených duty-free shopů

Po dvě hodiny opět blokovali zaměstnanci zrušených duty-free shopů hraniční přechod s Rakouskem v Hevlíně, ale bezvýsledně. Zachování svých pracovních míst se nedomohli. Smířit se však nehodlají a jsou připraveni k dalším nátlakovým akcím. Propuštění zaměstnanci bezcelních obchodů v okolí Hevlína jsou přesvědčeni, že odebrání licence ministerstvem financí je prvním krokem k cílené likvidaci těchto obchodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blokáda hraničního přechodu | Foto: Otto Ballon Mierny

O práci tam zatím přišlo padesát lidí, ale další je prý budou následovat. Jedná se o zaměstnance jediné firmy, která nedostala od minsterstva financí povolení k prodeji zboží bez cla v mezihraničním prostoru u Hevlína.

Provozu přes hranici po oba dny mezi 10. a 12. hodinou bránilo zhruba 50 lidí, nákladní auto a vysokozdvižný vozík. Při sobotní blokádě se na obou stranách hranice fronta čítající desítky aut. Tentokrát policisté daleko před Hevlínem varovali řidiče, že se do Rakouska přes tento přechod nedostanou. Na obou stranách tak bylo sotva pět vozidel.

Demonstranti jsou nadále rozhodnutí dosáhnout změny rozhodnutí ministerstva financí a dostat zpět svá místa. "Pokud odezva nenastane, určitě v tom budeme pokračovat. Jakou formou, to zatím není jasné, ale určitě nebudeme sedět doma se založenýma rukama", řekl svolavatel akce Jaroslav Šigut.

Evropská unie požaduje odstranění tzv. duty-free shopů dokonce roku 2003, ale naše vláda chtěla proces urychlit už letos k 31. prosinci. Poslanci však rozhodli, že vládní návrh zatím neprojednají.

Jakub Zeman, Marika Táborská, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme