Další Romové utíkají přes hranice

Dalších dvacet Romů odjelo z Ostravy ve snaze dostat se do Velké Británie. Mají zpáteční jízdenky i pojištění - potvrdil to Vladimír Bartovský, majitel karvinské cestovní kanceláře, která už v pátek přepravovala zhruba 30 Romů do Anglie. Ty ale němečtí celníci nepustili přes hranice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

romské děti | Foto: René Volfík

Vedoucí oddělení sociální prevence ostravského magistrátu Ivana Nésetová tvrdí, že za hranice utíkají Romové, kteří nemají dostatek informací a se kterými se nepracuje. Terénní pracovníci v oblastech, kde fungují komunitní centra, jim proto vysvětlují, že odjezd není nejlepším řešením.

"Protože jestliže se jim to vycestování nepodaří, potom nastává řetězová reakce, kdy my řešíme další sociální problémy. Jednak to může být i tak že si ůjčili na cestu finance. V současné době nám zůstanou bez jakýchkoliv prostředků na živobytí. A může se stát, že si půjčí, že se zadluží a už j to takový kolotoč, ze kterého je těžké se dostat ven."

Markéta Kaclová, Gabriela Všolková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme