Další vojáci odjíždějí do Afghánistánu

Do Afghánistánu dnes odjíždí další část české polní nemocnice. Vojáci tam budou především zabezpečovat mírové jednotky ISAF a protiteroristickou operaci Trvalá svoboda. Volná kapacita polní nemocnice je ale určena i pro civilní obyvatele Afghánistánu. Česká jednotka ovšem odjíždí několik dnů předtím, než bude sněmovna opět jednat o financování celé mise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohled do polní nemocnice | Foto: Armáda ČR

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík je přesto optimista a věří, že poslanci nakonec dluhopisy na financování mise schválí. "Já nemohu nic jiného než spoléhat na slovo svých stranických či vládních nadřízených. Z jejich úst jsem slyšel, že dneska zejména díky aspektům celá operace, jedná se o mírovou operaci OSN, která má výrazně humanitární charakter, tak že poslanecká sněmovna přihlédne k tomuto spektru činnost, které tam vojáci budou zabezpečovat a že bude mít větší pochopení, než při našem prvním pokusu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Tvrdík o vyslání mise

Markéta Kaclová, Jan Punčochář Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme