Další volební skandál

Vrbátkami na Prostějovsku zmítá povolební skandál. Členové uskupení Nezávislí II podali podnět Okresnímu státnímu zastupitelství v Prostějově a žádost o prošetření, zda nedošlo k trestnému činu pomluvy ze strany jejich rivalů na kandidátní listině Nezávislí v čele se současným starostou Františkem Dostálem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volič u urny | Foto: Jan Rosenauer

Těsně před komunálními volbami totiž občané Vrbátek dostali leták s tím, že jeden z kandidátů z uskupení Nezávislí 2 Vladimír Smyčka původně věnoval obci 190 tisíc korun na opravu silnice a od smlouvy prý později odstoupil. Smyčka odstoupení od darovací smlouvy popírá a trvá na tom, že tato účelová lež poškodila jeho osobu a ovlivnila průběh voleb. Případ nyní musí posoudit státní zastupitelství. Smyčka je totiž přesvědčen, že výsledky voleb mohou být zpochybněny..

Nejvyšší soud dostal první stížnost na průběh letošních senátních voleb: napadá zvolení ředitele televize Nova Vladimíra Železného senátorem na Znojemsku. Soudce spis prostuduje v tomto týdnu. Podrobnosti stížnosti zatím nejsou známy. Železný kandidoval za hnutí Nezávislí. Jako jediný získal nadpoloviční většinu hned v prvním kole. V Senátu nahradil lidovce Milana Špačka, který skončil druhý s 18 procenty hlasů. Stížnost na zvolení Železného podal Petr Valentík z Uherského Hradiště.

Markéta Kaclová, Jana Gáborová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme