Další výzva členům Hodačova vedení k odchodu

Sedmadvacet osobností kulturního a veřejného života vyzvalo členy Hodačova vedení České televize k rezignaci. Tímto krokem by podle signatářů prohlášení umožnili vyřešit už měsíc trvající krizi ve veřejnoprávní televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prohlášení podepsali například spisovatel a herec Jiří Suchý, houslista Václav Hudeček, lékař Pavel Pafko, zpěváci Marta Kubišová a Ivan Hlas, evangelický farář Svatopluk Karásek, vrchní rabín Karol Sidon, či sochař Olbram Zoubek. Předseda českého PEN-klubu Jiří Stránský Českému rozhlasu řekl, že motivem k napsání dopisu byla obava ze situace, kdy „tři zkompromitovaní a osamocení lidé - to jest pan Beznoska, paní Bobošíkobá, paní Valterová - vlastně drží 10 miliónů občanů téhle země jako rukojmí“, a také strach z hospodářských ztrát, které krize televizi přináší.

K obavám signatářů o hospodářské ztráty v České televizi řekla pro Český rozhlas Věra Valterová, že nové vedení situaci monitoruje a lidé, kteří jsou za ztráty zodpovědní, je budou muset nahradit.

Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme