Další výzva členům Hodačova vedení k odchodu

Sedmadvacet osobností kulturního a veřejného života vyzvalo členy Hodačova vedení České televize k rezignaci. Tímto krokem by podle signatářů prohlášení umožnili vyřešit už měsíc trvající krizi ve veřejnoprávní televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prohlášení podepsali například spisovatel a herec Jiří Suchý, houslista Václav Hudeček, lékař Pavel Pafko, zpěváci Marta Kubišová a Ivan Hlas, evangelický farář Svatopluk Karásek, vrchní rabín Karol Sidon, či sochař Olbram Zoubek. Předseda českého PEN-klubu Jiří Stránský Českému rozhlasu řekl, že motivem k napsání dopisu byla obava ze situace, kdy „tři zkompromitovaní a osamocení lidé - to jest pan Beznoska, paní Bobošíkobá, paní Valterová - vlastně drží 10 miliónů občanů téhle země jako rukojmí“, a také strach z hospodářských ztrát, které krize televizi přináší.

K obavám signatářů o hospodářské ztráty v České televizi řekla pro Český rozhlas Věra Valterová, že nové vedení situaci monitoruje a lidé, kteří jsou za ztráty zodpovědní, je budou muset nahradit.

Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme