Dalším kandidátem na ministra kultury je Vítězslav Jandák

Premiér Jiří Paroubek se v pondělí sešel s oběma adepty na křeslo ministra kultury. Do konce týdne chce rozhodnout o nástupci Pavla Dostála. S generálním komisařem Expa 2005 Vladimirem Darjaninem bude o post ve vládě soupeřit Vítězslav Jandák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Jandák | Foto: ČTK

Herec a ředitel zlínského filmového festivalu České televizi řekl své priority po případném jmenování do funkce: "Když bych to vzal, tak by se věnoval resortu kultury. Já si myslím, že tam jsou jasné věci dané, jestli se to dá stihnout za tři čtvrtě roku, a to je zákon o kinematografii, otázka památek a majetkové vyrovnání s církví."

Předseda vlády jednal i s Vladimírem Darjaninem. A co bylo podle něj předmětem schůzky? "Mluvili jsme o případném jmenování, jak by ten resort měl vypadat a co by on si přál, aby se v resortu změnilo," upřesnil Darjanin.

Někteří umělci ale už dříve vyjádřili obavy z možného působení Darjanina v čele Ministerstva kultury. Jako o nástupci Pavla Dostála se hovořilo i o bývalém poslanci ČSSD Miloslavu Kučerovi. Někteří sociální demokraté by na ministerstvu chtěli hudebníka, divadelníka a malíře Františka Ringo Čecha. Ten v minulosti byl za ČSSD poslancem.

Julie Rákosová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme