Dalším kandidátem na ministra kultury je Vítězslav Jandák

Premiér Jiří Paroubek se v pondělí sešel s oběma adepty na křeslo ministra kultury. Do konce týdne chce rozhodnout o nástupci Pavla Dostála. S generálním komisařem Expa 2005 Vladimirem Darjaninem bude o post ve vládě soupeřit Vítězslav Jandák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Jandák | Zdroj: ČTK

Herec a ředitel zlínského filmového festivalu České televizi řekl své priority po případném jmenování do funkce: "Když bych to vzal, tak by se věnoval resortu kultury. Já si myslím, že tam jsou jasné věci dané, jestli se to dá stihnout za tři čtvrtě roku, a to je zákon o kinematografii, otázka památek a majetkové vyrovnání s církví."

Předseda vlády jednal i s Vladimírem Darjaninem. A co bylo podle něj předmětem schůzky? "Mluvili jsme o případném jmenování, jak by ten resort měl vypadat a co by on si přál, aby se v resortu změnilo," upřesnil Darjanin.

Někteří umělci ale už dříve vyjádřili obavy z možného působení Darjanina v čele Ministerstva kultury. Jako o nástupci Pavla Dostála se hovořilo i o bývalém poslanci ČSSD Miloslavu Kučerovi. Někteří sociální demokraté by na ministerstvu chtěli hudebníka, divadelníka a malíře Františka Ringo Čecha. Ten v minulosti byl za ČSSD poslancem.

Julie Rákosová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme