Primátorem Kladna se stal Jiránek z ODS. Budu se snažit nezklamat vaši důvěru, řekl

Primátorem Kladna se stal Dan Jiránek (ODS), vystřídá Milana Volfa (Volba pro Kladno). Náměstky primátora byli zvoleni Tomáš Kutil (Kladeňáci), Oldřich Černý (SPD) a Václav Šubrt (ANO). Rada města bude mít 11 členů. Rozhodli o tom zastupitelé na středečním ustavujícím jednání. „Budu se snažit nezklamat vaši důvěru,“ řekl po svém zvolení Jiránek, který už Kladno vedl v letech 2004 až 2014.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídři Kladeňáků, ODS, ANO a SPD (zleva) Tomáš Kutil, Dan Jiránek, Jiří Chvojka a Oldřich Černý představili 10. října 2018 v Kladně hlavní body a programové priority pro další volební období na kladenském zastupitelstvu. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Radu města doplní Petr Drnec (ODS), Lukáš Hanes (ODS), za Kladeňáky Petr Hašek a Petr Soudek, Jiří Chvojka (ANO), Tomáš Kadlec (ANO) a Jan Štraub (SPD).

Komunální volby v Kladně vyhrála Volba pro Kladno, získala 13 mandátů v zastupitelstvu, které má 33 členů. Druhá skončila ODS se sedmi mandáty, která byla dosud v opozici. Za hnutí Kladeňáci bylo zvoleno pět zastupitelů. Čtvrté ANO má v Kladně čtyři mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šestá je SPD se dvěma mandáty.

Volf byl v minulosti členem ODS, v roce 2004 rezignoval na funkci kladenského primátora kvůli podezření z nezákonného dotování kladenského hokeje a nákupu luxusního služebního vozu bez výběrového řízení. Obžaloby ze zneužití pravomoci veřejného činitele byl definitivně zproštěn v roce 2009.

Kvůli koaliční spolupráci s SPD se vzdal mandátu Pirát Jakub Václavovič zvolený za uskupení Kladeňáci, svůj mandát přenechal náhradnici Anně Gamanové. Spojení s SPD se neslučuje ani s vnitrostranickými pravidly TOP 09, kladenský zastupitel Petr Hašek (TOP 09) zvolený za Kladeňáky tak členství ve straně ukončil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme