Ťok: Po zprávě antimonopolního úřadu jsem stále přesvědčený, že mýtný tendr je v pořádku

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil tendr na výběr mýtného od roku 2020, v němž zvítězilo konsorcium CzechToll před současným provozovatelem firmou Kapsch. Takové rozhodnutí se nelíbí ministru dopravy Danu Ťokovi za ANO. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu potvrdil, že se resort odvolá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo dopravy podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nezaručilo, že všichni uchazeči dostali stejnou zadávací dokumentaci. S tím ale Ťok nesouhlasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvacet minut Radiožurnálu s ministrem dopravy Danem Ťokem

„95 tisíc dokumentů je velmi riskantní dávat na nějaký web a nechat to stahovat, protože by mohly být stížnosti, že to všichni nedostali včas a ve stejný okamžik. Tak jsme to dali na fleš discích, a je to standardní způsob všude ve světě,“ upozorňuje. Na předávacích protokolech ale nebyl podle úřadu například údaj o počtu souborů, které na disku jsou. I s tím Ťok nesouhlasí.

„To, že má být v předávacím protokolu seznam dokumentů je s odpuštěním neznalost toho, jak se s těmi věcmi zachází,“ dodává.

Celý charakter soutěže podle Ťoka ukázal, že čtyři uchazeči se kvalifikovali podle dokumentace, kterou dostali, porozuměli jí a byli podle ní kvalifikování. Tito uchazeči podali také srovnatelné nabídky.

„Ukázalo se, že soutěží jde mýto vybírat mnohem efektivněji, než se dělo posledních 13 let, a my to shodíme jenom proto, že se to někomu nehodí?“ podotýká.

„Trvám na tom, že ta soutěž je vypsána správně a není důvod ji zrušit. Pokud někdo říká, že je špatně a je potřeba ji zrušit, tak doufám, že to u nezávislého soudu obhájí,“ uzavírá ministr dopravy Dan Ťok, host Dvaceti minut Radiožurnálu.

Jan Moláček, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme