‚Považuji to za aprílový žert.‘ Ťok popřel, že by chtěl rezignovat na post šéfa dopravy

Ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO popřel, že by chtěl sám odejít z vlády. Zatím údajně nemá ani zprávy o tom, že by ho chtěl odvolat premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Ťok tak reagoval na pondělní zprávu Mf Dnes, která uváděla, že ve vládě končí z vlastního rozhodnutí. Deník také napsal, že skočit by měla šéfka resortu průmyslu Marta Nováková (za ANO).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dan Ťok | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Považuji to za aprílový žert. Kauzu nechci komentovat, protože aprílové žerty se nehodí komentovat. Můžete spekulovat nad čímkoliv. Kdyby taková situace přišla, tak na ni odpovím,“ řekl Radiožurnálu ministra dopravy. 

Mf Dnes informovala i o možném odvolání ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové za hnutí ANO. Údajně kvůli tomu, že minulý týden při setkání diplomatů museli na přání Číny ze schůzky odejít zástupci Tchaj-wanu. Ministryně řekla České televizi, že to nepovažuje za tak závažný incident, aby kvůli němu odstoupila z funkce. 

Podle informací deníku se už premiér Babiš dohodl s místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karlem Havlíčkem, aby Novákovou nahradil.

„Spekuluje se, chápu to, ale v tuto chvíli to nediskutujeme. Řešíme priority v oblasti vědy, rozpočet na VVI, mobilní operátory, živnostenský balíček nebo prezentaci CR v zahraničí,“ sdělil serveru iROZHLAS.cz Havlíček. Dodal přitom, že „žádná konkrétní nabídka od pana premiéra není na stole.“

aku, tec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme