Končící ministr dopravy Dan Ťok hodlá složit i poslanecký mandát

Odcházející ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) hodlá složit i poslanecký mandát. Zprávu přinesl Deník N, informaci Radiožurnálu potvrdil sám Ťok.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 12:50 15. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok za ANO

Dan Ťok hodlá složit svůj poslanecký mandát. | Zdroj: Úřad vlády

„Je to tak, komentovat to nijak nechci, myslím, že jsem o tom mluvil už hodně. Mělo by to být k dnešnímu datu,“ potvrdil Ťok Radiožurnálu informaci, kterou přinesl Deník N. 

Ministr dopravy Ťok končí ve vládě. ‚Už nechci být v politice, s premiérem jsme se dohodli,‘ uvedl

Číst článek

Uvedl také, že ho ve sněmovně nahradí 56letá Iva Kalátová, bývalá starostka Rotavy na Sokolovsku.

Kalátová bude skládat poslanecký slib pravděpodobně na začátku úterní schůze sněmovny. Slib má složit také Václav Votava, který v dolní komoře Parlamentu nahradí někdejšího ministra vnitra Milana Chovance (oba ČSSD).

Ťok před týdnem oznámil odchod z vlády a prezident Miloš Zeman řekl, že jeho demisi přijme. „Pravda je, že už se balím. Přebírám ty hromady materiálů, které mám na stolech, a dělám v tom pořádek,“ popsal ministr své poslední dny v čele resortu.

V pondělí se Zeman sešel s kandidátem na nového ministra dopravy Vladimírem Kremlíkem.

Ťok je nejdéle sloužícím ministrem dopravy, funkci zastává více než čtyři roky. Poslanecký mandát ale získal relativně nedávno. Do funkce ministra dopravy se dostal koncem roku 2014 a poslancem za ANO se stal jako nestraník ve volbách v roce 2017.

ztr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme