Stadion v Uherském Hradišti ponese jméno Dany Zátopkové. Olympijská vítězka souhlasila

Uherské Hradiště pojmenuje atletický stadion po olympijské vítězce v hodu oštěpem Daně Zátopkové. Rozhodli o tom v pondělí zastupitelé. O názvu atletického areálu se mluví mnoho let. Zátopková s jeho novým pojmenováním písemně souhlasila, řekl starosta Stanislav Blaha z ODS. Sportoviště nově ponese název Městský atletický stadion Dany Zátopkové.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Atletický areál stojí v sousedství sportovní haly, akvaparku a Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty. Tvoří jej osm běžeckých drah včetně vodní překážky, tři doskočiště pro skok daleký, sektor pro skok vysoký a skok o tyči. Nechybí ani sektory pro vrhačské disciplíny.

Pětadevadesátiletá Dana Zátopková je olympijskou vítězkou z roku 1952, o osm let později získala na olympiádě stříbrnou medaili. Je také dvojnásobnou mistryní Evropy z let 1954 a 1958 a mnohonásobnou mistryní Československa v hodu oštěpem.

V roce 1949 se stala v dresu týmu Slovácké Slavie mistryní Československa v házené žen. Manželka dalšího skvělého sportovce, již zesnulého běžce Emila Zátopka, je čestnou občankou Uherského Hradiště.

Po vynikající atletce před nedávnem pojmenovali nové víceúčelové sportovní hřiště také v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Město otevřelo moderní areál loni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme