Stadion v Uherském Hradišti ponese jméno Dany Zátopkové. Olympijská vítězka souhlasila

Uherské Hradiště pojmenuje atletický stadion po olympijské vítězce v hodu oštěpem Daně Zátopkové. Rozhodli o tom v pondělí zastupitelé. O názvu atletického areálu se mluví mnoho let. Zátopková s jeho novým pojmenováním písemně souhlasila, řekl starosta Stanislav Blaha z ODS. Sportoviště nově ponese název Městský atletický stadion Dany Zátopkové.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Atletický areál stojí v sousedství sportovní haly, akvaparku a Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty. Tvoří jej osm běžeckých drah včetně vodní překážky, tři doskočiště pro skok daleký, sektor pro skok vysoký a skok o tyči. Nechybí ani sektory pro vrhačské disciplíny.

Pětadevadesátiletá Dana Zátopková je olympijskou vítězkou z roku 1952, o osm let později získala na olympiádě stříbrnou medaili. Je také dvojnásobnou mistryní Evropy z let 1954 a 1958 a mnohonásobnou mistryní Československa v hodu oštěpem.

V roce 1949 se stala v dresu týmu Slovácké Slavie mistryní Československa v házené žen. Manželka dalšího skvělého sportovce, již zesnulého běžce Emila Zátopka, je čestnou občankou Uherského Hradiště.

Po vynikající atletce před nedávnem pojmenovali nové víceúčelové sportovní hřiště také v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Město otevřelo moderní areál loni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme