Dana Zátopková je v nemocnici. Podstoupila operaci zlomené nohy

Dana Zátopková se léčí v Ústřední vojenské nemocnici. Bývalá oštěpařka a olympijská vítězka si v pátek krátce po svých 94. narozeninách zlomila nohu v krčku a podstoupila operaci. Podle tajemníka Karla Engela zvládla zákrok dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V noci ze čtvrtka na pátek doma upadla a zlomila si krček, tak jsem ji v pátek nechal odvézt sanitkou do Ústřední vojenské nemocnice. V sobotu ráno ji operovali,“ potvrdil Českému rozhlasu tajemník bývalé oštěpařky Karel Engel.

„Na svůj věk tu operaci zvládla dobře, i doktoři ji zvládli dobře. Teď je na ARO a zrovna jedu za ní,“ řekl bývalý český zápasník, který v posledních letech zprostředkovává kontakt Dany Zátopkové s médii.

Nepříjemné zranění se Daně Zátopkové stalo necelé dva týdny po jejích 94. narozeninách. Stejně jako její manžel, legendární běžec Emil Zátopek, se narodila 19. září 1922.

I po devadesátce je olympijská vítězka z Helsinek 1952 aktivní a často se objevuje na veřejnosti. Krátce před olympijskými hrami v Riu vydala knihu „Dana a Emil Zátopkovi – Náš život pod pěti kruhy“ a sama ji pokřtila. Krátce po hrách se v Národním divadle zúčastnila také rozloučení s Věrou Čáslavskou.

Dana Zátopková | Foto: Český rozhlas

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme