Daniela Chodounská dostala podmíněný trest

Pražský městský soud vyměřil Daniele Chodounské tříletý podmíněný trest vězení s odkladem na zkušební dobu tří let. Manželku Petra Chodounského, odsouzeného ke 14 letům vězení v kauze takzvaných orlických vražd, potrestal za to, že se loni pokusila při zatýkání uprchlého trestance Jiřího Kajínka přeříznout lano se slaňujícím policistou. Konání Chodounské soud kvalifikoval jako pokus o vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před soudem se dnes řešil i druhý případ nepřímo spjatý s Jiřím Kajínkem. Bez potrestání zřejmě skončí smrt dvou žen na tramvajovém ostrůvku v Plzni, ke které došlo následkem havárie policejní eskorty přepravující Jiřího Kajínka v Plzni v březnu 1997. Podle dnešního usnesení samosoudce Tomáše Boučka se totiž i na druhého obviněného, Zdeňka Skýpalu, vztahuje prezidentská amnestie z roku 1998. Pražský Městský soud dnes navíc pravděpodobně vynese rozsudek nad Danielou Chodounskou, která je obžalována z pokusu o vraždu policisty. Ten se kolem jejího bytu spouštěl do bytu, kde se schovával Jiří Kajínek.K tragické dopravní nehodě došlo před více než 4 lety 6. března 1997 na jedné z nejrušnějších křižovatek v Plzni. Jiří Kajínek byl už tehdy znám jako schopný útěkář. Při jeho převozu bylo tedy povoleno nasadit mimořádné prostředky, mimojiné i výstražné majáky a sirény. Podle obžaloby při jejich užití František Skýpala nesplnil svou povinnost dbát zvýšené opatrnosti a jím řízená dodávkase tak uprostřed křižovatky střetla s vozidlem přijíždějícím zprava. Následkem srážky policejní vůz těžce zranil na blízkém tramvajovém ostrůvku devět lidí, z nichž dvě ženy zemřely. Přestože k tragédii došlo tak dávno, před soud se poprvé dostala až letos v březnu.

Advokát Zdeňka Skýpala Miroslav Kříženecký rozhodnutí soudce vysoce ocenil. "Může se jevit, že tam je strašný následek, ale míru zavinění vystihl perfektně a perfektně ji zdůvodnil."

Pražský městský soud dnes vyměřil Daniele Chodounské tříletý podmíněný trest vězení s odkladem na zkušební dobu tří let. Manželku Petra Chodounského, odsouzeného ke 14 letům vězení v kauze takzvaných orlických vražd, potrestal za to, že se loni pokusila při zatýkání uprchlého trestance Jiřího Kajínka přeříznout lano se slaňujícím policistou. Konání Chodounské soud kvalifikoval jako pokus o vraždu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme