Daniela Chodounská dostala podmíněný trest

Pražský městský soud vyměřil Daniele Chodounské tříletý podmíněný trest vězení s odkladem na zkušební dobu tří let. Manželku Petra Chodounského, odsouzeného ke 14 letům vězení v kauze takzvaných orlických vražd, potrestal za to, že se loni pokusila při zatýkání uprchlého trestance Jiřího Kajínka přeříznout lano se slaňujícím policistou. Konání Chodounské soud kvalifikoval jako pokus o vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před soudem se dnes řešil i druhý případ nepřímo spjatý s Jiřím Kajínkem. Bez potrestání zřejmě skončí smrt dvou žen na tramvajovém ostrůvku v Plzni, ke které došlo následkem havárie policejní eskorty přepravující Jiřího Kajínka v Plzni v březnu 1997. Podle dnešního usnesení samosoudce Tomáše Boučka se totiž i na druhého obviněného, Zdeňka Skýpalu, vztahuje prezidentská amnestie z roku 1998. Pražský Městský soud dnes navíc pravděpodobně vynese rozsudek nad Danielou Chodounskou, která je obžalována z pokusu o vraždu policisty. Ten se kolem jejího bytu spouštěl do bytu, kde se schovával Jiří Kajínek.K tragické dopravní nehodě došlo před více než 4 lety 6. března 1997 na jedné z nejrušnějších křižovatek v Plzni. Jiří Kajínek byl už tehdy znám jako schopný útěkář. Při jeho převozu bylo tedy povoleno nasadit mimořádné prostředky, mimojiné i výstražné majáky a sirény. Podle obžaloby při jejich užití František Skýpala nesplnil svou povinnost dbát zvýšené opatrnosti a jím řízená dodávkase tak uprostřed křižovatky střetla s vozidlem přijíždějícím zprava. Následkem srážky policejní vůz těžce zranil na blízkém tramvajovém ostrůvku devět lidí, z nichž dvě ženy zemřely. Přestože k tragédii došlo tak dávno, před soud se poprvé dostala až letos v březnu.

Advokát Zdeňka Skýpala Miroslav Kříženecký rozhodnutí soudce vysoce ocenil. "Může se jevit, že tam je strašný následek, ale míru zavinění vystihl perfektně a perfektně ji zdůvodnil."

Pražský městský soud dnes vyměřil Daniele Chodounské tříletý podmíněný trest vězení s odkladem na zkušební dobu tří let. Manželku Petra Chodounského, odsouzeného ke 14 letům vězení v kauze takzvaných orlických vražd, potrestal za to, že se loni pokusila při zatýkání uprchlého trestance Jiřího Kajínka přeříznout lano se slaňujícím policistou. Konání Chodounské soud kvalifikoval jako pokus o vraždu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme