Policie obvinila 24 lidí z krácení daní při obchodu s luxusními auty. Měli způsobit škodu 75 milionů

Skupina 24 lidí krátila daně při obchodování s luxusními auty dovozenými ze zahraničí. Podle Daňové kobry Národní centrály proti organizovanému zločinu měla připravit stát o 75 milionů. V úterý o tom informoval mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Podle něj hrozí hlavnímu organizátorovi až 12 let vězení, ostatním deset let. Na případu se podílely i Generální finanční ředitelství a Finanční analytický úřad.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina 24 lidí krátila daně při obchodování s luxusními auty dovozenými ze zahraničí. Podle Daňové kobry Národní centrály proti organizovanému zločinu měla připravit stát o 75 milionů (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Obviněné osoby měly od roku 2016 do roku 2018 zkrátit daň z přidané hodnoty o částku nejméně 75 milionů Kč v souvislosti s dovozem ojetých luxusních automobilů do České republiky,“ informoval Ibehej na stránkách policie.

Policie obvinila sedm lidí a dvě firmy z praní špinavých peněz. Škoda přesahuje 131 milionů korun

Číst článek

Policie se domnívá, že šlo o pečlivě organizovanou skupinu. „Do ní byly zapojeny desítky právnických osob, které měly pouze formálně přeprodávat luxusní motorová vozidla,“ doplnil Ibehej.

Vztahy mezi jednotlivými společnostmi se „v rámci účelové vytvořených fakturačních řetězců“ často měnily, zjistila policie. „Podle závěrů kriminalistů organizovaná skupina dosazovala do většiny obchodních společností jako jednatele pouze ‚bílé koně‘,“ popsal mluvčí.

V rámci akce s názvem MONTE kriminalisté prohledali domovy i jiné prostory a obviněným zajistili majetek v hodnotě 18,3 milionu korun.

Obviněni jsou z trestných činů zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, legalizace výnosů z trestné činnosti a účast na organizované zločinecké skupině. Účastníci jsou stíháni na svobodě.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme