Odevzdali jsme 82 tisíc podpisů, uvádí Nerudová. Podala přihlášku do prezidentské volby

Bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová na ministerstvu vnitra odevzdala přihlášku do prezidentské volby. Podpisů její tým nasbíral přes 100 tisíc, po kontrole jich odevzdala podle vlastních slov více než 82 tisíc. Podle Hany Malé z odboru tisku ministerstva úřad v úterý evidoval deset přihlášek do lednových prezidentských voleb. Ministerstvo bude teď kontrolovat náležitosti kandidátních listin.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Danuše Nerudová

„Nikoho z kandidátů nepodceňuji, ale zaměřuji se v kampani především na sebe,“ uvedla Nerudová | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nasbírali jsme více než 100 tisíc podpisů. Všechny podpisy jsme pečlivě kontrolovali a vyřadili asi 15 až 20 procent. Takže jsme odevzdávali 82 628 podpisů,“ uvedla kandidátka na prezidentku republiky.

Může se poslanec podepsat více uchazečům o Hrad? Někteří kandidáti využívají mezer v právním výkladu

Číst článek

Při sběru podpisů projela celou Českou republiku. „Troufám si říct, že znám problémy, které trápí lidi v regionech. A jako prezidentka se zasadím o to, aby se nezapomínalo na regiony, kde se lidem nežije tak dobře jako ve zbytku naší republiky,“ podotkla.

‚Zaměřuji se na sebe‘

Poděkovala zhruba tisícovce dobrovolníků a asi 300 podnikatelů, kteří sbírali podpisy pro její prezidentskou kandidaturu ve svých provozovnách. Kromě podpisů občanů mohou kandidáti svou přihlášku opřít také o podpisy poslanců nebo senátorů.

Ministerstvo vnitra jména těch, kteří kandidátní listiny podali, neuvádí, pokud sami svůj záměr neuveřejnili. Mezi deseti do úterý podanými přihláškami jsou poslanec Marek Hilšer, bývalý rektor Univerzity Karlovy v Praze Tomáš Zima, poslanec SPD Jaroslav Bašta nebo prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová. Ve čtvrtek plánuje přihlášku odevzdat senátor Jan Fischer.

Poslanci ANO vyšlou do boje o Hrad Babiše, senátoři Zimu. Zákonodárci z jedné strany se často neshodnou

Číst článek

Zájem kandidovat už ohlásili také armádní generál Petr Pavel, předseda ANO Andrej Babiš, odborový předák Josef Středula, podnikatelé Karel Janeček, Karel Diviš a Tomáš Březina nebo bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková.

„Nikoho z kandidátů nepodceňuji, ale zaměřuji se v kampani především na sebe,“ uvedla Nerudová.

Babiš se o kandidatuře dlouho rozhodoval, definitivně ji oznámil v neděli. Oznámením jeho kandidatury se podle Nerudové v jejím přístupu ke kampani nic nemění. „My jsme s variantou, že Andrej Babiš naskočí v listopadu, počítali,“ vysvětlila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme