Dáreček Rady České televize a televizní nadělení

Ranní poznámka Ivana Hofmanna je sice o vánočním dárečku, ale k vánočnímu klidu nepřispěje. Koho že to vlastně Rada České televize obdarovala? Diváky?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Není příliš těžké uhodnout, komu Rada České televize nadělila k Vánocům nového ředitele. Určitě ne zaměstnancům této veřejnoprávní instituce, kteří se netají názorem, že v novém šéfovi spatřují spíše nadělení než nadílku. Hezké vánoce s Českou televizí radní připravili politickým stranám, které je do rady zvolily. Představitelé ODS a ČSSD se k tomuto dárku svých radních z dobrých důvodů staví zdrženlivě. Ještě by si diváci mohli myslet, že televizi, kterou si platí občané, míní politici používat ke své stranické agitaci. A tak zde máme dárek, který se nikomu nechce rozbalit. Co když je v něm bomba?

Představitelé krizového výboru zaměstnanců České televize žádají zrušení výsledků výběrového řízení a sestavení rady nezávislých odborníků, která by dočasně vedla Českou televizi, než bude přijat nový zákon. Zdá se, že nového ředitele a radu, která mu v televizi před týdnem vyklidila kancelář, nemíní televizní zaměstnanci a tvůrci respektovat. Svědčí o tom věta, kterou jsme včera četli na obrazovce: Poslední nezávislá televize je ohrožena. To sdělení lze chápat tak, že je v televizi ohrožena nezávislost, anebo že je ohrožena existence televize. Proti nebezpečí závislosti je jednoduchý recept, stačí zůstat nezávislý, nenechat se zastrašit. Černého Petra drží v ruce politici, kteří nás budou muset přesvědčit, nejlépe na Nově, že nezávislou televizi nepotřebujeme, levnější že bude ji zprivatizovat. Kdo je jiného názoru, učiní asi dobře, když nepřeslechne signál SOS z Kavčích hor. O projevy občanské solidarity a podpory nežádají žádní „lobysté“, ale lidé se kterými trávíme dlouhé večery. Když si k Vánocům říkají o podporu, vlastně nám radí, abychom obdarovali sami sebe.

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme