Dáreček Rady České televize a televizní nadělení

Ranní poznámka Ivana Hofmanna je sice o vánočním dárečku, ale k vánočnímu klidu nepřispěje. Koho že to vlastně Rada České televize obdarovala? Diváky?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Není příliš těžké uhodnout, komu Rada České televize nadělila k Vánocům nového ředitele. Určitě ne zaměstnancům této veřejnoprávní instituce, kteří se netají názorem, že v novém šéfovi spatřují spíše nadělení než nadílku. Hezké vánoce s Českou televizí radní připravili politickým stranám, které je do rady zvolily. Představitelé ODS a ČSSD se k tomuto dárku svých radních z dobrých důvodů staví zdrženlivě. Ještě by si diváci mohli myslet, že televizi, kterou si platí občané, míní politici používat ke své stranické agitaci. A tak zde máme dárek, který se nikomu nechce rozbalit. Co když je v něm bomba?

Představitelé krizového výboru zaměstnanců České televize žádají zrušení výsledků výběrového řízení a sestavení rady nezávislých odborníků, která by dočasně vedla Českou televizi, než bude přijat nový zákon. Zdá se, že nového ředitele a radu, která mu v televizi před týdnem vyklidila kancelář, nemíní televizní zaměstnanci a tvůrci respektovat. Svědčí o tom věta, kterou jsme včera četli na obrazovce: Poslední nezávislá televize je ohrožena. To sdělení lze chápat tak, že je v televizi ohrožena nezávislost, anebo že je ohrožena existence televize. Proti nebezpečí závislosti je jednoduchý recept, stačí zůstat nezávislý, nenechat se zastrašit. Černého Petra drží v ruce politici, kteří nás budou muset přesvědčit, nejlépe na Nově, že nezávislou televizi nepotřebujeme, levnější že bude ji zprivatizovat. Kdo je jiného názoru, učiní asi dobře, když nepřeslechne signál SOS z Kavčích hor. O projevy občanské solidarity a podpory nežádají žádní „lobysté“, ale lidé se kterými trávíme dlouhé večery. Když si k Vánocům říkají o podporu, vlastně nám radí, abychom obdarovali sami sebe.

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme