Dárky ze sbírky Českého rozhlasu potěší stovky dětí z dětských domovů

Večer se uzavřel 14. ročník vánoční sbírky Českého rozhlasu a havlíčkobrodské společnosti Tango „Daruj hračku s Českým rozhlasem“ pro opuštěné a handicapované děti z dětských domovů a ústavů sociální péče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hračky. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Posluchači si v online databázi vybírali děti a jejich přání. Hračky pak do dnešního večera přinášeli do budovy Českého rozhlasu.

Letos udělají dárky radost většině z 1905 dětí, které jsou v databázi. Každé dítě si mohlo přát dva dárky. Hračky poputují do 53 dětských domovů a ústavů sociální péče, loni jich přitom bylo 40.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky sbírky Daruj hračku přiblížil Jakub Hritz z oddělení komunikace Českého rozhlasu

„Sbírka je úspěšná, ale obávám se, že se nám ani letos nepodařilo úplně všechna konkrétní přání splnit. Stále v databázi zůstávají různé drahé dárky jako jsou fotoaparáty nebo iPhony a další,“ říká Jakub Hritz z oddělení komunikace Českého rozhlasu.

Dětská přání jsou velmi různorodá. „Od povlečení, polštářů a dek až po elektroniku. Ale měli jsme tam i dárek, kdy si chlapec přál kuchyňské vybavení, sekáček, vál, nože a další,“ popisuje Hritz.

„Lidé jsou štědří. Musím jim poděkovat a ocenit to, že i v této nelehké době se najdou lidé, kteří darují koloběžku nebo kolo, všechno jsou nové věci,“ upozorňuje.

Děti dostanou dárky pod vánoční stromeček v dětských domovech se svými vychovateli. Český rozhlas a společnost Tango předá hračky 20. prosince v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Lidé budou moci předávání sledovat od 13 hodin v přímém videopřenosu na stránkách darujhracku.rozhlas.cz.

Jan Richter, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme