Dárky ze sbírky Darujte hračku zcela zaplnily kamion. Po rozdělení zamíří do dětských domovů

Charitativní projekt Českého rozhlasu a vozíčkářů ze sdružení Tango Havlíčkův Brod "Darujte hračku" vrcholí. Dnes ráno zaměstnanci rozhlasu naložili všechny přinesené a zaslané dary do nákladního auta, které je odvezlo do Havlíčkova Brodu a pak do 52 sociálních ústavů a dětských domovů po celé republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dárky a hračku ve vrátnici Českého rozhlasu | Foto: Šárka Ševčíková

Pro dárky přijel k budově Českého rozhlasu na Vinohradech kamion, který se podařilo celý zaplnit. „Těch dárků jsou téměř čtyři tisíce,“ pochvaluje si Michal Bureš z marketingového oddělení ČRo.

Zda se podařilo uspokojit přání úplně každému, je podle Bureše ale těžké jednoznačně říct. „Je to proměnlivé, podařilo se to téměř. Říkám téměř, protože každým okamžikem, bohužel i teď těsně před Vánoci, přibývají do databáze další děti z dětských domovů,“ upozorňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lidé v rámci sbírky Darujte hračku přinesli skoro 4 tisíce dárků. Hostem Odpoledního Radiožurnálu byl Pavel Klempíř ze sdružení Tango Havlíčkův Brod.

Kamion s dárky nejdříve zamířil z Českého rozhlasu do Havlíčkova Brodu, kde se náklad vyloží a odnese do velkého sálu.

„Tam jsou pak dárky rozděleny podle domovů. Každý dárek, přání i dítě budou znovu zkontrolovány tak, aby ve středu ve 12 hodin bylo toto hotovo. Pak se budou dotřiďovat takzvané nekonkrétní dárky,“ popisuje Pavel Klempíř ze sdružení Tango Havlíčkův Brod, které tradici sbírky vymyslelo.

„V úterý a ve středu ráno ještě přijedou naši žlutomodří andělé ze zásilkové služby GLS s posledními zásilkami opozdilců, abychom všechno stihli,“ doplňuje.

Přestože sbírka dárků už byla uzavřena, lze se podle Klempíře ještě zapojit a darovat hračku. „Je potřeba do 17 hodin objednat dopravu na čísle 840123456 anebo se dá k tomu dostat přes stránky darujtehracku.cz. Najde-li se někdo, kdo ještě chce zatáhnout za záchrannou brzdu, může nás kontaktovat a my to vyřešíme tak, aby to 24. prosince ráno byla tam v domově, kde to bude večer pod stromečkem.“

Letošní sbírka byla v pořadí už 15. Další se uskuteční opět za rok. „Každopádně všem ježíškům strašně moc děkujeme,“ dodává Pavel Klempíř ze sdružení Tango Havlíčkův Brod.

Sklad hraček a dárků pro děti z dětských domovů | Foto: Šárka Ševčíková

Martin Karlík, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme