Dát člověka po úrazu hlavy do vězení, hraničí s pokusem o vraždu, píše Rath

Obžalovaný exposlanec David Rath vítá, že ho v následujících dnech navštíví soudní znalec. Přezkoumá jeho zdravotní stav po víkendové nehodě na kole. Rozhodl o tom soud, ke kterému samotný Rath v pondělí ani dnes nedorazil. Pokud by znalec zjistil, že Rath je schopný účastnit se jednání u soudu i přes pracovní neschopnost, navrhne pro něj žalobce Petr Jirát vazbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath, soud | Foto: Filip Jandourek

David Rath Radiožurnálu v sms zprávě napsal, že pociťuje velký nátlak, vyšetření znalcem ale vítá.

„Třeba mi poradí, jak se zbavit potíží. Pan Jirát mě chce asi zabít. Dát člověka po úrazu hlavy do vězení, hraničí s pokusem o vraždu. Toto píší na infúzi silných analgetik,“ napsal David Rath. Že jde o nátlak, tvrdí i Rathův advokát Adam Černý.

„Podle našeho názoru je návrh státního zástupce nepřípustný nátlak, je minimálně neetický a dle našeho názoru i nezákonný.“

Žalobce: Pokud může Rath po zranění k soudu, navrhnu pro něj vazbu

Číst článek

Státní zástupce Petr Jirát upozornil, že to není poprvé, co David Rath nedorazil k soudu. Jeho chování považuje za úmyslné sabotování případu. „Že se jedná o obstrukce, já to tak vidím. Někdo to zdržuje, protože se mu nechce do vězení,“ uvedl Jirát.

Soud už znalce, který pojede za Rathem do Hostivice, vybral. „Krajský soud oslovil znalce z oboru zdravotnictví a ten přislíbil, že znalecký posudek zpracuje do termínu příštího hlavního líčení,“ potvrdila mluvčí krajského soudu Zuzana Steinerová.

Po dnešním asi hodinovém líčení trestní senát Roberta Pacovského odročil jednání na 11. května a všechna předchozí naplánovaná stání zrušil.

Trestní stíhání Davida Ratha se týká údajné korupce při stavebních a zdravotnických tendrech. Bývalý středočeský hejtman obžalobu odmítá. Podle něj nebylo možné veřejné zakázky ovlivňovat, protože byly pod vícenásobnou kontrolou. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let vězení.

Kauza David Rath | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme