David Koller opustil kapelu Lucie

Bubeník a zpěvák David Koller opustil kapelu Lucie. Na webových stránkách jedné z nejúspěšnějších českých skupin píše, že odchází z osobních a hudebních důvodů. Svou osobou prý nechce obtěžovat spoluhráče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Koller | Zdroj: ČTK

"Jsem nesnesitelný, nadmíru ješitný, neposlouchám, navenek se chovám jinak než uvnitř, mám jiné názory, mám rád jinou hudbu a to vše jsem se dozvěděl minulý týden," uvedl Koller v prohlášení.

Skupinu založili v roce 1986 kytaristé Robert Kodym a P.B.Ch. Později se k nim připojil klávesista a skladatel Michal Dvořák a pak i Koller, bývalý bubeník Jasné Páky i řady dalších kapel.

Lucie se stala jednou z nejpopulárnějších domácích kapel, její desky od počátku 90. let vycházely ve statisícových nákladech a kapela vyprodávala velké haly. Vydala celkem deset alb, pravidelně bodovala v anketách Český slavík a Anděl.

Podle hudebního publicisty Vladimíra Vlasáka svým odchodem Koller zpečetil osud celé kapely. "Koller byl pro Lucii naprosto nezbytný, byl jejím charakteristickým hlasem. Jestliže odejde, skupina se v podstatě rozloží na dvě části, jednak to budou Wanastowi Vjecy, potom to budou další projekty Davida Kollera.," domnívá se Vlasák.

Počátkem roku 2003 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit klávesista Dvořák. Po jeho odchodu skupina vydala ještě záznam koncertu se symfonickým orchestrem nazvaný Lucie v opeře a uspořádala turné s hostujícími hudebníky. Zatím naposledy kapela vystoupila před rokem v Londýně, turné podle svých internetových stránek plánuje na jaro roku 2007.

Koller působí rovněž jako kapelník vlastního Kollerbandu, s nímž loni vydal album. Letos v září mu jako vůbec první české kapele vyšel duální disk, který na jediném nosiči obsahuje CD i DVD. K jeho vydání Kollerband uspořádal turné. Koller se také v říjnu zúčastnil tradičního projektu Pavla Fajta Slet bubeníků, s nímž objel Česko.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme