David Koller opustil kapelu Lucie

Bubeník a zpěvák David Koller opustil kapelu Lucie. Na webových stránkách jedné z nejúspěšnějších českých skupin píše, že odchází z osobních a hudebních důvodů. Svou osobou prý nechce obtěžovat spoluhráče.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Koller

David Koller | Zdroj: ČTK

"Jsem nesnesitelný, nadmíru ješitný, neposlouchám, navenek se chovám jinak než uvnitř, mám jiné názory, mám rád jinou hudbu a to vše jsem se dozvěděl minulý týden," uvedl Koller v prohlášení.

Skupinu založili v roce 1986 kytaristé Robert Kodym a P.B.Ch. Později se k nim připojil klávesista a skladatel Michal Dvořák a pak i Koller, bývalý bubeník Jasné Páky i řady dalších kapel.

Lucie se stala jednou z nejpopulárnějších domácích kapel, její desky od počátku 90. let vycházely ve statisícových nákladech a kapela vyprodávala velké haly. Vydala celkem deset alb, pravidelně bodovala v anketách Český slavík a Anděl.

Podle hudebního publicisty Vladimíra Vlasáka svým odchodem Koller zpečetil osud celé kapely. "Koller byl pro Lucii naprosto nezbytný, byl jejím charakteristickým hlasem. Jestliže odejde, skupina se v podstatě rozloží na dvě části, jednak to budou Wanastowi Vjecy, potom to budou další projekty Davida Kollera.," domnívá se Vlasák.

Počátkem roku 2003 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit klávesista Dvořák. Po jeho odchodu skupina vydala ještě záznam koncertu se symfonickým orchestrem nazvaný Lucie v opeře a uspořádala turné s hostujícími hudebníky. Zatím naposledy kapela vystoupila před rokem v Londýně, turné podle svých internetových stránek plánuje na jaro roku 2007.

Koller působí rovněž jako kapelník vlastního Kollerbandu, s nímž loni vydal album. Letos v září mu jako vůbec první české kapele vyšel duální disk, který na jediném nosiči obsahuje CD i DVD. K jeho vydání Kollerband uspořádal turné. Koller se také v říjnu zúčastnil tradičního projektu Pavla Fajta Slet bubeníků, s nímž objel Česko.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme