David Macek: Je to vzpoura

Místopředseda KDU-ČSL David Macek označil lidovecké poslance, kteří se proti vůli stranického vedení podepsali pod dohodu o cestě k předčasným volbám a úřednické vládě, za přeběhlíky. Řekl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Macek | Foto: Marián Vojtek

Zároveň dodal, že pokud prezident Václav Klaus nechce v nové vládě přeběhlíky, neměl by podpisy akceptovat. "Je to jakási vzpoura vůči legitimnímu vedení KDU-ČSL, je to docela bezprecedentní. A musím říci, že tito poslanci se vlastně stávají jakýmisi novodobými přeběhlíky. A očekávám, že jestliže pan prezident a také pan premiér avizovali, že nechtějí vládu postavenou na přeběhlících, potom s těmi podpisy musejí mít nutně problém, protože ti poslanci jsou přeběhlíky," domnívá se Macek.

Spolu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem se pod dohodu podepsali předseda poslaneckého klubu Pavel Severa, ministryně obrany Vlasta Parkanová a poslanci Ladislav Šustr a Jiří Hanuš.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme