David Macek: Je to vzpoura

Místopředseda KDU-ČSL David Macek označil lidovecké poslance, kteří se proti vůli stranického vedení podepsali pod dohodu o cestě k předčasným volbám a úřednické vládě, za přeběhlíky. Řekl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Macek

David Macek | Foto: Marián Vojtek

Zároveň dodal, že pokud prezident Václav Klaus nechce v nové vládě přeběhlíky, neměl by podpisy akceptovat. "Je to jakási vzpoura vůči legitimnímu vedení KDU-ČSL, je to docela bezprecedentní. A musím říci, že tito poslanci se vlastně stávají jakýmisi novodobými přeběhlíky. A očekávám, že jestliže pan prezident a také pan premiér avizovali, že nechtějí vládu postavenou na přeběhlících, potom s těmi podpisy musejí mít nutně problém, protože ti poslanci jsou přeběhlíky," domnívá se Macek.

Spolu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem se pod dohodu podepsali předseda poslaneckého klubu Pavel Severa, ministryně obrany Vlasta Parkanová a poslanci Ladislav Šustr a Jiří Hanuš.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme