David Rath chce představit kandidáty na post šéfa VZP

Ministr zdravotnictví David Rath chce na příštím zasedání správní rady VZP představit nové kandidáty na ředitele největší české pojišťovny. Rada by pak doporučila dva nebo tři manažery mezi kterými by se rozhodovala Poslanecká sněmovna. David Rath chce kandidáty na post ředitele vybrat do šestnáctého prosince, kdy bude rada zasedat. Svůj záměr dnes oznámil v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: ČTK

David Rath má v úmyslu nejdříve oslovit několik zkušených manažerů, kteří by představili svou vizi. "Toto dát správní radě. Byl bych spokojen, kdyby správní rada doporučila Poslanecké sněmovně zhruba tři kandidáty. Poslanecká sněmovna, která volí ředitele pojišťovny, by vybrala nejlepší," řekl ministr.

Vlastního kandidáta může navrhnout i opoziční občanští demokraté. Místopředseda ODS Petr Bendl ale nevěří, že ministr zdravotnictví chce o kandidátech seriózně diskutovat. Podle Bendla se jen snaží dosadit do VZP svého člověka.

"Určitě máme řadu odborníků, ale to, co se děje ve VZP, to není o nějaké diskusi mezi politickými stranami. To je proto, aby tam pan Rath dosadil nějakého své člověka," dodal Bendl.

Julie Rákosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme