David Rath zůstává v čele lékařské komory

Prezident České lékařské komory David Rath obhájil pozici ve vedení této stavovské organizace. Sjezd České lékařské komory začal právě výzvou k jeho odvolání. Rathovi odpůrci dávali delegátům letáky s nápisy "Pozor, probíhá derathizace!" a navrhovali, aby se vedení komory dočasně ujala její viceprezidentka Helena Fousková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath

David Rath | Zdroj: ČTK

Někteří delegáti Rathovi vytýkají, že má politické ambice a veřejně dal najevo, že by přijal funkci ministra zdravotnictví, pokud mu ji premiér nabídne. Rath v tom ale na rozdíl od svých oponentů nevidí porušení komorových předpisů.

Pro Rathovo odvolání hlasovali 102 delegáti sjezdu, proti jich bylo 151 a 20 se zdrželo hlasování.

Sám David Rath řekl, že hlasování o důvěře se příliš nelišilo od těch na minulých sjezdech. Dodal, že nabídka na post ministra zatím nepřišla. Na ministerstvo se mu prý ani nechce.

"Křeslo ministra zdravotnictví je elektrické křeslo. Čili to může chtít jenom velký masochista, já se považuji jen za malého masochistu." Prezident ČLK ale přiznává, že funkci může přijmout.

Delegát sjezdu Jan Jelínek, místopředseda Sdružení praktických lékařů, řekl, že hlasování by měla prověřit revizní komise. "Před hlasováním o odvolání prezidenta České lékařské komory byly porušeny stavovské předpisy."

Naděžda Hávová, Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme