Dbalého náměstek odmítl, že by byl ovlivňován při tendrech pro Nemocnici na Homolce

Pražský městský soud pokračuje v projednávání kauzy kolem údajně zmanipulovaných zakázek Nemocnice na Homolce. Obžalobě čelí někdejší ředitel Vladimír Dbalý a šest dalších lidí. Jako svědek dnes vypovídal bývalý náměstek Dbalého Stanislav Adam, který byl členem komise pro veřejné zakázky. Adam popřel, že by jeho rozhodování při výběru vítězného tendru někdo ovlivňoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Homolce | Foto: Filip Jandourek

„Já jsem to vnímal tak, že já jako člen komise mám vyjádřit svůj názor na ten předkládaný program a mám působit jako člen komise podle svého vlastního názoru na ty jednotlivé probírané věci,“ řekl Adam.

Žalobce trvá na tom, že obžalovaní naoko zadali zakázky vybrané firmě, ale provést práci měla jiná společnost levněji. Finanční rozdíl si měla skupina rozdělit.

Konkrétně mělo jít o zakázku na nákup gama nože nebo tendr na digitalizaci chorobopisů. Podle žalobce obžalovaní způsobili škodu nejméně 57 milionů korun.

Dbalý u soudu vypovídal už v lednu a vinu odmítl. Tehdy řekl, že obžaloba vychází z jeho deníku, kde měl jen vymyšlené podklady pro chystanou knihu.

Kauza Dbalý a Nemocnice na Homolce | Foto: Český rozhlas

ČRo, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme