Děčín hlásí několik případů černého kašle

V Děčíně se objevil černý kašel. Na základní škole ve Vrchlického ulici zaznamenali dva případy, ve škole Na stráni další čtyři. Jak řekl Českému rozhlasu její ředitel Vít Průša, škola už začala s potřebnými opatřeními. Informace rodiče najdou například na webových stránkách školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děčín | Foto: Jan Rosenauer

"V souvislosti s tímto také sledujeme s třídními učiteli, jestli by tam byl také výskyt tohoto onemocnění," uvedl ředitel Průša.

Opatření už mají připravena i děčínští epidemiologové. Potvrdil to ředitel krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Josef Trmal. "V každém případě se zorientují v proočkovanosti těch bezprostředních kontaktů, to znamená, podíváme se na ty žáky jednotlivých tříd, pokud tam chodily ty nemocné děti. Tam je potřeba aktivně vyhledat další případy - to by eventuálně bylo možné, a to v případech kdy by ten průběh nebyl tak těžký a ti lidé by tam mohli dále do tohoto kolektivu docházet. U těchto, kde nebude jistota, tak se provede vyšetření."

Černý kašel býval metlou lidstva. V minulosti si nemoc pravidelně při epidemiích vyžádala desítky obětí. Od roku 1958 bylo v České republice zahájeno celoplošné očkování, které nemoc výrazně potlačilo. Od té doby také na černý kašel u nás nikdo nezemřel.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme