Děčín má nového primátora, do čela města zvolili zastupitelé Jaroslava Hroudu z hnutí ANO

Primátorem Děčína byl v pondělí na ustavujícím zastupitelstvu zvolen Jaroslav Hrouda z ANO. Vítězné hnutí komunálních voleb uzavřelo koalici s hnutím Náš Děčín a s ČSSD. V zastupitelstvu o 27 členech má koalice těsnou většinu 14 hlasů.

Děčín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový primátor Děčína Jaroslav Hrouda z hnutí ANO. | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

Zastupitelé zvolili také nové náměstky primátora. Vladislav Raška (Náš Děčín) je náměstkem pro územní a investiční rozvoj, Jiří Anděl (ANO) je novým náměstkem pro ekonomiku, finance a majetek. Václav Němeček (ČSSD) se stal náměstkem pro prevenci kriminality.

Z opozice do radniční koalice. Primátorem Olomouce byl zvolen lídr ANO Miroslav Žbánek

Číst článek

Kromě náměstků byli zvoleni také radní Martin Weiss (ANO), Petr Látal (ANO), Martin Liesel (ANO), Jakub Houška (Náš Děčín) a Ondřej Smíšek (Náš Děčín). Rada má devět členů tak jako v minulém volebním období.

Blažková už nekandidovala

Hrouda nahradil Marii Blažkovou (ANO), která už nekandidovala. V Děčíně vládlo v minulém volebním období ANO spolu s Volbou pro město a koalicí ODS s hnutím Pro sport a zdraví.

Do vedení města se po letech vrací bývalý primátor Vladislav Raška. Někdejší představitel ODS byl v letošních volbách lídrem hnutí Náš Děčín. Do zastupitelstva se tentokrát nedostal místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Sociální demokraty bude reprezentovat pouze známý městský strážník Václav Němeček.

Do zastupitelstva se dostaly ještě ODS, KSČM, Česká pirátská strana, Změna pro Děčín, Volba pro Děčín a SPD. Z deseti subjektů, které kandidovaly, neuspěli pouze Severočeši Děčín.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme