V Děčíně se rozpadla tříčlenná koalice. Důvodem jsou neshody mezi jednotlivými členy

V Děčíně se ve čtvrtek rozpadla vládnoucí koalice. Spolupráci s ANO ukončilo hnutí Náš Děčín a ČSSD. Ještě před tím se funkce vzdal náměstek primátora Václav Němeček (ČSSD) a radní Jakub Houška (Náš Děčín). Zastupitelé ve čtvrtek odvolali pět radních včetně primátora Jaroslava Hroudy (ANO), další čtyři radní rezignovali na svou funkci. Rozhodovat se nyní bude o tom, kdo povede statutární město dál.

Děčín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový primátor Děčína Jaroslav Hrouda z hnutí ANO.

Primátor Děčína Jaroslav Hrouda (ANO) | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

V zastupitelstvu o 27 členech měla koalice těsnou většinu 14 hlasů. Koalici tvořilo doposud ANO, Náš Děčín a ČSSD. K rozpadu koalice vedly podle radních neshody mezi jednotlivými členy.

„Dostali jsme se pod tlak, čelili jsme vydírání,“ uvedl zastupitel Petr Toncar (Náš Děčín). Němeček řekl, že se neplnily dané dohody.

Primátor před zasedáním přiznal, že radní nebyli schopni se domluvit. „Situace je neúnosná. Nutné je odvolání náměstka pro územní a investiční rozvoj Rašky,“ uvedl primátor, který vyčetl hnutí Náš Děčín, že prosazovalo investice do sportu.

Kritice Raška čelí zejména kvůli rekonstrukci čtvrti Podmokly. „Já jsem přesvědčen, že Raška svou funkci nezvládl,“ uvedl opoziční zastupitel Petr Zdobinský (Piráti). Stavbu zahájilo minulé vedení města na jaře 2018. Znalecký posudek odhalil chyby při rekonstrukci.

Komunální volby v Děčíně v roce 2018 vyhrálo ANO, získalo devět mandátů v zastupitelstvu. Druhá skončila Volba pro Děčín se čtyřmi mandáty. Třetí Náš Děčín má čtyři zastupitele. Piráti, Změna pro Děčín, ODS a KSČM mají po dvou mandátech, ČSSD a SPD jednoho zastupitele.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme