VIDEO: Cítil jsem se tam v bezpečí, vysvětluje muž, proč vylezl na sloup na děčínském nádraží

Provoz na nádraží v Děčíně se v úterý téměř zastavil poté, co na jeden ze sloupů trakčního vedení vylezl muž. Policisté na místě zasahovali od čtvrté hodiny ranní. Železničáři museli vypnout proud. Vlaky vyjíždějící z Děčína i ty, které místem jen projížděly, nabraly zpoždění. Muž byl na sloupu přes sedm hodin, než se ho policistům podařilo dostat dolů.

Aktualizováno Děčín (Aktualizováno: 13:40 30. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě zasahovaly složky záchranného integrovaného systému. Podle redaktorky Českého rozhlasu Sever Ivy Zítkové policisté prostor uzavřeli. „Situace vypadá dramaticky. Záchranné složky komunikují s mužem ze stožáru. Je mu zhruba třicet let a má halucinace. Občas je slyšet křik,“ popsala z místa po půl jedenácté.

Polonahý muž je podle dostupných informací hledanou osobou. Policisté se ho snažili přimět, aby aby ze sloupu slezl. Když se ale přiblížili, vylezl výš a přestával komunikovat. 

Před 11:00 se jej podařilo dostat na plošinu a sundat na zem. Nyní je podle policejní mluvčí Petry Trypesové na místním obvodním oddělení. 

Když jej policisté v poutech odváděli, řekl novinářům, že je hledaný a na sloup vylezl, protože už mu „nezbývaly síly“. „Cítíl jsem se tam v bezpečí,“ dodal do půl těla nahý muž.

Některé spoje posouvala přes nádraží motorová lokomotiva. Vlaky podle Zítkové nabraly zpoždění asi 130 minut. „Ochromilo to provoz, stojí i vlaky do Berlína," řekla Zítková. České dráhy na webu uvedly, že provoz vlaků vedených elektrickou lokomotivou byl přerušen a provoz vlaků s motorovou lokomotivou veden s omezením.

Místní i cestující si na zpoždění vlaků stěžovali na sociálních sítích. O dopadech události informovala na twitteru i Pražská integrovaná doprava. 

mpr, Iva Zítková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme