Sestra, která podle obžaloby píchla pacientovi neznámou látku, odešla od soudu s podmínkou

Podmíněný trest na dva měsíce s ročním odkladem uložil Okresní soud v Děčíně zdravotní sestře za ublížení z nedbalosti. Zdravotnice podle rozsudku píchla bez vědomí lékaře pacientovi neznámou látku, po které ochrnul. Rozsudek není pravomocný, sestra se na místě odvolala.

Děčín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V úterý 12. října před soudem vypovídal poslední svědek, který pracuje jako zdravotník na oddělení neurologie, kde se celý případ před čtyřmi lety odehrál. Pak zazněly závěrečné řeči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala reportérka Daniela Pilařová

Obžalovaná zdravotnice v té své dál trvala na svojí nevině a popírala, že by seniorovi podávala jiné léky, než měla povolené.

Rozsudek na spodní hranici trestní sazby zvolil soudce Martin Trubák kvůli tomu, že žena byla až dosud bezúhonná a v práci nikdy dřív problémy neměla. Za ublížení na zdraví z nedbalosti jí hrozil až rok vězení a zákaz činnosti.

Odsouzená zdravotní sestra se ještě v soudní síni proti rozsudku odvolala. Místnost opouštěla v slzách – rozhodnutí soudu považuje za velkou nespravedlnost. Už dřív uvedla, že jí dlouhé soudní řízení poznamenalo psychicky i fyzicky.

Lékařky ho dvakrát odmítly, když přijel potřetí, zemřel. Podle komory jsou nevinné, znalec nesouhlasí

Číst článek

Práci zdravotní sestry vykonává dál, k soudu ji přišla podpořit i vrchní sestra oddělení. Ta ji označila za „jednu z jejích nejlepších pracovnic“.

Rozsudek si přišla poslechnout také manželka postiženého seniora, který před nedávnem zemřel. S rozhodnutím soudu byla spokojená, je podle ní spravedlivý. Řekla také, že je jí líto jejího muže, který musel kvůli chybě sestry trpět.

Obžaloba ve své závěrečné řeči požadovala také půlmilionové odškodnění, soudce je s tímto požadavkem odkázal na občanskoprávní spor.

Daniela Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme