Děčínská radnice zasáhla ve prospěch nájemníků

Téměř všem lidem z domů Jana Davida Horskeho v Děčíně po více než dvou týdnech teče znovu voda. Radnice zasáhla a její úředníci za asistence městské policie vodu pustili. Na poslední chvíli tak odvrátili nebezpečí, že domácnosti budou o vánočních svátcích bez pitné vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

V jakých domech už voda teče, to Českému rozhlasu řekl děčínský starosta Vladislav Raška. "Všude tam, kde soud vydal rozhodnutí o vydání předběžného opatření. V daném případě se jednalo o 7 objektů, řádově 100 bytů. Ne všechny byty jsou obsazeny, takže o celkovém počtu se nedá mluvit, ale mohl by se pohybovat kolem sta lidí."

Nájemníci ostatních domů ale stále na tekoucí vodu čekají. Například v jednom z domů ve Zlatnické ulici raději klíče od zamčených rozvodů vody vrátili. Proč, to vysvětluje nájemnice Marie Brtínská. "Jsem odmítla tu vodu pustit, protože v každém domu je několik bytů volných. Vím já, v kterém bytě roztočili kohoutky, utěsnili odpad? Já to pustím a oni mi to dají k náhradě."

Severočeské vodovody a kanalizace odpojily přívod vody kvůli chybějící smlouvě s vlastníkem domů. Horsky údajně nechce, aby do 14 domů tekla voda, protože mu nájemníci dluží peníze.

Obyvatelé bytů to ale odmítli a obrátili se na soud. Ten v předběžném opatření rozhodl, aby vodárny dodávky obnovily a Horsky vodu pustil.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme