Děčínská radnice zasáhla ve prospěch nájemníků

Téměř všem lidem z domů Jana Davida Horskeho v Děčíně po více než dvou týdnech teče znovu voda. Radnice zasáhla a její úředníci za asistence městské policie vodu pustili. Na poslední chvíli tak odvrátili nebezpečí, že domácnosti budou o vánočních svátcích bez pitné vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

V jakých domech už voda teče, to Českému rozhlasu řekl děčínský starosta Vladislav Raška. "Všude tam, kde soud vydal rozhodnutí o vydání předběžného opatření. V daném případě se jednalo o 7 objektů, řádově 100 bytů. Ne všechny byty jsou obsazeny, takže o celkovém počtu se nedá mluvit, ale mohl by se pohybovat kolem sta lidí."

Nájemníci ostatních domů ale stále na tekoucí vodu čekají. Například v jednom z domů ve Zlatnické ulici raději klíče od zamčených rozvodů vody vrátili. Proč, to vysvětluje nájemnice Marie Brtínská. "Jsem odmítla tu vodu pustit, protože v každém domu je několik bytů volných. Vím já, v kterém bytě roztočili kohoutky, utěsnili odpad? Já to pustím a oni mi to dají k náhradě."

Severočeské vodovody a kanalizace odpojily přívod vody kvůli chybějící smlouvě s vlastníkem domů. Horsky údajně nechce, aby do 14 domů tekla voda, protože mu nájemníci dluží peníze.

Obyvatelé bytů to ale odmítli a obrátili se na soud. Ten v předběžném opatření rozhodl, aby vodárny dodávky obnovily a Horsky vodu pustil.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme