Od pondělí se na Děčínsku otevřou školy. Další případy brazilské mutace se neobjevily

Na Děčínsku se v pondělí otevřou základní školy pro žáky 1. stupně. Žádné další případy brazilské mutace se v okrese neobjevily, epidemická situace se nezhoršuje. Po zasedání krajského krizového štábu to řekl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO). Výuka začne o týden později než ve zbytku Česka.

Děčín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování žáků na covid-19, testy Lepu Medical

Školy na Děčínsku se mohou díky zlepšené epidemické situaci otevřít, potvrdil hejtman kraje | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Krajská hygienická stanice odklad částečného obnovení chodu škol minulý týden zdůvodnila špatnou epidemickou situací v okrese. Růst počtu případů onemocnění covid-19 za týden tam byl nejvyšší v kraji.

Hejtman Schiller řekl, že opatření už nadále není nutné. Omezení se týká pouze škol, otevřeny jsou všechny provozovny, které tak mohly podle nařízení vlády od pondělí učinit.

Kde se nakazili dva lidé z Děčínska brazilskou mutací covidu, není jasné, říká krajská hygienička

Číst článek

Brazilská mutace, která se na Děčínsku objevila, nebyla podle hejtmana agresivnější a nakažlivější varianta viru, ale méně schopná mutace z loňska. Nařízení o posunu obnovení prezenční školní docházky je platné na Děčínsku jako v jediném okrese do 18. dubna.

„Pak vyprší jeho platnost a dál se prodlužovat nebude. Neplánují se v kraji žádná další plošná opatření,“ uvedl hejtman. Kdyby se někde na škole vyskytlo onemocnění covid-19, řešili by to hygienici lokálně, karanténou v daném zařízení.

Rozhodnutí o odkladu platí tento týden pro základní a mateřské školy, základní umělecké školy a další zařízení pro mimoškolní aktivity. V Rumburku zůstává otevřená jedna základní a jedna mateřská škola, kde pečují o děti rodičů vybraných profesí. Stejně to funguje ve Varnsdorfu. V Děčíně se otevřely pro tyto děti jejich kmenové školy.

Výuka na prvním stupni drtivé většiny českých základních škol se obnovila 12. dubna, a to v rotačním režimu, kdy se žáci budou v lavicích střídat po týdnu. Každé pondělí a čtvrtek musí navíc podstoupit antigenní test. Otevřely se i mateřské školy, ovšem pouze pro předškolní děti. Žáci druhého stupně mohou docházet na konzultace, na kterých nemůže být najednou více než šest žáků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme