Dědečková: někdo mi kvůli Sazce vyhrožuje

Dnešnímu, několikrát posunutému jednání Rady České televize o reportáži o Sazce předchází zřejmě nátlak na nejkritičtějšího člena rady k postupu televize Janu Dědečkovou. Ta tvrdí, že ji několik výhružných anonymních telefonátů varovalo před dalším vyjadřováním se ke kauze Sazky a před účastí na odpoledním zasedání rady. Ještě před zasedáním se chce obrátit na policii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedení ČT v říjnu nejprve stáhlo ohlašovanou reportáž o Sazce, ale o týden později ji televize v nezměněné podobě odvysílala. Sazka před uvedením reportáže v pořadu Klekánice podala na její autory trestní oznámení. Ředitel Sazky Aleš Hušák přiznal pokus zabránit odvysílání reportáže hrozbou vedení veřejnoprávní televize, že ukončí vzájemnou spolupráci, která ČT přináší ročně desetimilióny korun.

Dědečková minulý týden řekla, že v případě, že rada ani dnes nedospěje ke společnému stanovisku, vystoupí k celé kauze veřejně sama. Jeden ze zmíněných anonymů Dědečkové podle ní hrozil článkem v Blesku o rodinných sporech. Blesk dnes zveřejnil článek o odsouzení Dědečkové k zaplacení 100 tisíc korun jednomu z příbuzných, ale autoři článku jakoukoli souvislost rozhodně odmítají. Redaktoři prý ani nevěděli, že Rada bude dnes zasedat.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme