Finsko 3:0 Česko

Po degustaci vína starosta Mělníka projel městem. Opilý způsobil škodu za téměř čtvrt milionu

Starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město) řídil v sobotu večer pod vlivem alkoholu. Při jízdě přitom způsobil škodu přesahující 200 tisíc korun. Incidentem se bude zabývat městské zastupitelstvo. Policie vyšetřuje, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin.

Mělník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mělnický starosta Ctibor Mikeš (archivní foto 2012) | Zdroj: Repro YouTube

„V sobotu 27. května ve večerních hodinách šedesátiletý muž při jízdě městem narazil nejprve do lavičky, kterou poškodil. Poškodil si i kolo u svého vozidla. Pokračoval v jízdě a narazil do zaparkovaného osobního vozidla. Při parkování na parkovišti narazil do budovy městského úřadu," sdělila serveru iROZHLAS.cz tisková mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Sám starosta Ctirad Mikeš pro iROZHLAS.cz potvrdil, že dříve toho večera se účastnil degustace vín. „Byl jsem po degustaci vín, takže jsem byl pod vlivem návykové látky."

Mikeš ale na místě dechovou zkoušku odmítl, sám si vyžádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. „Nechal jsem si odebrat krev, protože to považuji za správné řešení věci," dodal. Policisté mu na místě přesto zadrželi řidičský průkaz.

Incident se obešel bez zranění, starosta ale spáchal škodu ve výši 230 tisíc korun. Policie zjišťuje, zda se jednalo o přestupek nebo trestný čin.

Starosta o svém konání informoval na facebookovém profilu města. „Domnívám se, že starosta nemá nic skrývat a má jasným způsobem sdělit občanům, co způsobil. Tento exces se nedá omluvit, pouze ho můžu sdělit a požádat občany o pochopení. Je to zodpovědnost, kterou jako starosta Mělníka mám."

„Na červnovém zastupitelstvu tuto otázku otevřu a bude záležet na zastupitelích, zda to budou považovat za tak zásadní porušení pravidel. Oni rozhodnou, zda budu pokračovat ve funkci," dodal Mikeš. On sám incident považuje spíše za eticko-morální problém.

Jan Řápek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme