Děkan Masarykovy univerzity rezignoval kvůli opsané publikaci

Děkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně Martin Svoboda dnes odstoupil. Vyzval ho k tomu rektor univerzity Petr Fiala poté, co Svoboda nedokázal vysvětlit shodu svých publikací s knihou jiných autorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykova univerzita

Těžko vysvětlitelnou shodu mezi publikacemi odhalili studenti fakulty. Se svým zjištěním se obrátili na členku studentské komory akademického senátu Šárku Nedělovou: „Přišlo mi to velmi závažné, i jako člence disciplinární komise, protože vyhazujeme studenty za dvě opsané stránky. Přišlo mi, že musím okamžitě jednat.“

Univerzitní samospráva konzultovala zjištění s právníkem. Naplno bylo obvinění vzneseno na pondělním zasedání akademického senátu. Dnes rektor Petr Fiala požádal děkana o vysvětlení a vzápětí ho vyzval k rezignaci.

„Vysvětlení, které mi docent Svoboda poskytl, jsme pokládal za nedostatečné,“ odůvodnil své rozhodnutí Fiala. Rektor současně zřídí komisi, která vše definitivně osvětlí. Do jejího verdiktu nehodlá exděkan Svoboda říci ani to, zda cítí vinu či ne.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme