Děkan plzeňských práv Květoslav Růžička rezignoval

Děkan plzeňské právnické fakulty Květoslav Růžička ze zdravotních důvodů rezignoval. Růžičkův nástupce by měl být vybrán ve volbě, která je naplánována na 23. ledna 2012. Akademický senát fakulty bude návrhy na nového děkana přijímat do 5. ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děkan právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Květoslav Růžička | Zdroj: ČTK

Rezignace je pravděpodobně důsledkem Růžičkova zmizení v polovině listopadu. Pětašedesátiletý děkan byl nezvěstný čtyři dny a pátrala po něm policie. Nakonec byl nalezen nedaleko Varnsdorfu.

Fakultu budou prozatímně řídit proděkani Bohumil Poláček a Vilém Knoll. Akademický senát plzeňských práv vypsal volby na nového děkana. Návrhy na kandidáty bude přijímat do 5. ledna. Děkan může být zvolen do konce ledna.

Rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová věří, že nový děkan ještě právnickou fakultu dokáže od problémů zachránit:

„Určitě to nebude mít pan děkan jednoduché a pokud se mu podaří, aby zastabilizoval tým nových akademiků, kteří přišli s tím, který tady je k tomu, že budou nejen přednášet, nejenom se budou věnovat výuce, ale zároveň se zaměří i na oblast získávání grantů, projektů, že tedy bude podporovat i výzkumnou činnost. Tak určitě má fakulta na to, aby se jí vrátilo nazpátek její renomé.“

Růžička stál rok v čele plzeňské právnické fakulty, kterou otřásl skandál s rychlostudenty. Byl také jedním z rozhodců v kauze Diag Human. Ta vede s Českem spor kvůli obchodu s krevní plazmou.

Dozvuky aféry s rychlostudenty z podzimu 2009 plzeňská práva stále provázejí. Fakulta přišla o akreditaci na doktorské studijní programy, současně nemůže udělovat titul JUDr.

Renáta Prátová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme