Dekoj: Pokud se v ČT bude propouštět, začněme u ředitelů

Předseda televizních odborů Antonín Dekoj zatím nemá žádné konkrétní informace o možném propouštění části zaměstnanců České televize. "Audit nám nebyl předložen, až bude, tak v první řadě předpokládám, že o tom budeme mluvit s vedením. Nikdy jsme se nebránili seriózním debatám. Pokud se nějaká činnost zruší, chápu, že je nutné se s lidmi čestně rozejít. Ale pokud jde o propouštění, může se začít u ředitelů, těch je tady hodně," řekl Dekoj ve vysílání Rádia Česko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize

Česká televize | Foto: Tomáš Adamec

Znovuzvolený ředitel České televize Jiří Janeček nevyloučil, že na základě probíhajícího personálního auditu televize bude propouštět.

Dekoj je ale přesvědčen, že televizi se mnohem víc vyplatí interní zaměstnanci než externisté. "Pokud propustíme třeba půlku lidí, musíme najmout externisty, kteří danou práci odvedou. Jestliže úkoly plní v první řadě zaměstnanci a z velké části i externisté, tvrdím, že kdyby se místo externisty najal zaměstnance, bylo by to levnější," míní Dekoj.

"Když potřebujeme deset lidí, je jedno, jestli je to deset zaměstnanců, nebo deset externistů, nebo je to půl na půl. Když ale dennodenně potřebujeme někoho na pravidelnou činnost, je lepší mít zaměstnance, ne externisty," vysvětlil v našem vysílání šéf televizních odborů.

POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Janeček obhájil post generálního ředitele České televize. Ptáme se předáka Nezávislé odborové organizace České televize Antonína Dekoje.

SPECIÁLNÍ WEB ČESKÉHO ROZHLASU O DIGITALIZACI A MÉDIÍCH: Digital

Marián Vojtek, Zuzana Vlčková, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme