Demonstrace anarchistů proběhla v klidu

V půl čtvrté skončila demonstrace příznivců anarchistického hnutí v Praze na Jižním Městě. Účastníci akce, který svolala antifašistická skupina Federace sociálních anarchistů, protestovali proti netoleranci a neonacismu. Jejich protest se obešel bez vážnějších incidentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Demonstrace začala krátce po 14. hodině na louce v blízkosti stanice metra Opatov. Shromáždilo se tam přibližně 50 anarchistů, kteří chtěli touto akcí poukázat na vzrůstající kriminalitu na pražském Jižním městě. Tento nárůst mají údajně na svědomí příslušníci hnutí Skinheads. Asi 20 z nich se také pokusilo dnešní demonstraci anarchistů narušit. Policistům ze zásahové jednotky se však podařilo zabránit střetu obou skupin. Anarchisté na demonstraci přečetli své prohlášení a poté se vydali na pochod Jižním městě. Povolená a poměrně pokojná akce skončila na autobusové zastávce Donovalská, kde byl před několika dny skinheady zbit 47letý bezdomovec.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme