Za rasistické urážky na adresu redaktora České televize hrozí až dvacetitisícová pokuta, sdělila policie

Případ rasistických urážek, které na listopadové demonstraci proti vládě a České televizi (ČT) zazněly vůči redaktorovi ČT, policisté vyhodnotili jako přestupek proti občanskému soužití. Pachateli za něj hrozí pokuta až 20 000 korun. Přestupkem se bude zabývat Úřad městské části Prahy 1. Policisté to ve čtvrtek uvedli na twitteru.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti České televizi

Demonstrace proti České televizi | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na rasistické urážky redaktora Richarda Samka upozornil server Romea.cz, zveřejnil také video natočené při protestu. Do přestupkového řízení policie už dříve předala také případ napadení novináře serveru Aktuálně.cz Radka Bartoníčka. 

Policie: Napadení novináře na protivládním protestu může být přestupek. Muži hrozí pokuta až 20 tisíc

Číst článek

Server Aktuálně.cz zveřejnil den po protestu video ukazující, co se kolem jeho reportéra odehrálo. Bartoníček uvedl, že při demonstraci mapoval celkové dění, dělal rozhovory a natáčel dav před sebou.

Někteří jedinci se ho v té době snažili dostat mimo čelo průvodu, přestože nikomu nebránil v pohybu, popsal. Jeden z protestujících mu srazil mobilní telefon, kterým natáčel. Redakce Aktuálně se ve vyjádření ohradila proti tomu, aby byla média nebo novináři vnímaní jako reprezentanti jakékoliv strany sporů, o kterých nezávisle informují.

Protestu proti ČT a vládě se v den výročí 17. listopadu 1989 a 1939 zúčastnily tisíce lidí. Prošly Prahou k budově ČT na Kavčích horách. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme