Vyšetřovatelé odložili případ demonstranta, který měl napadnout policisty žerdí vlajky

Policie odložila případ muže, který se jí přihlásil v květnu po zveřejnění pátrání po dvou podezřelých z napadení jejích dvou členů po březnové demonstraci na Václavském náměstí v Praze. Kriminalisté v jeho případě neodhalili trestný čin, po druhém podezřelém dál pátrají. Na webu to ve středu uvedla mluvčí Violeta Siřišťová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dav demonstrantů se vydal na pochod

Policie odložila případ muže, který se jí přihlásil v květnu po zveřejnění pátrání po dvou podezřelých z napadení jejích dvou členů po březnové demonstraci na Václavském náměstí v Praze (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Po protivládní demonstraci v centru Prahy v sobotu 11. března se několik stovek účastníků pokusilo vniknout do budovy Národního muzea a strhnout z ní ukrajinskou vlajku. V souvislosti s akcí policie zahájila necelou desítku trestních řízení týkajících se projevů při shromáždění, útoku na úřední osobu a možného poškozování cizí věci, výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel.

‚Podněcoval k trestnému činu.‘ Muž, který u muzea vyzýval k stržení ukrajinské vlajky, dostal podmínku

Číst článek

Následně vyhlásila i pátrání po dvojici mužů podezřelých z násilí proti úřední osobě. Podle kriminalistů napadli po protestu dva policisty žerdí, na které měli vlajku. Jeden z nich se krátce poté policii sám přihlásil.

„První případ, kdy se muž sám přihlásil na policejní služebnu, kriminalisté odložili. Po výslechu muže a následným vyhodnocení případu dospěli kriminalisté k závěru, že nedošlo k naplnění znaků trestného činu,“ uvedla ve středu mluvčí.

Po druhém muži policie nadále pátrá a informace o něm přijme na lince 158. Jeho fotografie je k dispozici na webu pražské policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme