Nesahej na Transgas, vzkázali demonstranti ministrovi. Postavíme tu něco hezkého, reaguje investor

Odpůrci bourání komplexu budov Transgas se v pondělí odpoledne sešli před touto stavbou na pražských Vinohradech. Chtěli tak vyjádřit nesouhlas s tím, že ji ministerstvo kultury pod vedením Daniela Hermana z KDU-ČSL neprohlásilo za památkově chráněnou.

Doporučujeme Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru Prahy se protestovalo proti zbourání Transgasu | Foto: Jiří Štefl | Zdroj: Český rozhlas

Na manifestaci vystoupil mimo jiné i spoluautor budovy architekt Václav Aulický, podle kterého v Česku nefunguje systém ochrany památek moderních staveb.

ROZHOVOR: Václav Aulický: Transgas byl příklad nesocialistické architektury. Teď půjde k zemi v době svobody

Číst článek

„Já vidím jako základ v tom, že orgány naší památkové péče u všech těchto staveb postupují stejně: majitelům to dovolí zbourat a až potom nastupuje jakási zoufalá snaha o záchranu, ať už je to iniciativa Klubu Za starou Prahu nebo dalších odborníků,“ řekl pro Radiožurnál architekt.

Současný majitel budovy, společnost HB Reavis, chce na místě postavit novou kancelářskou budovu s obchody. Nejprve ale musí získat povolení k demolici. Jeho vyřízení může trvat i několik měsíců.

„My budeme postupovat samozřejmě v souladu se všemi právními předpisy, to znamená, že budeme žádat o veškerá povolení, která potřebujeme tak, abychom tady mohli v co možná nejkratší době postavit něco hezkého, něco, co bude sloužit Praze a Pražanům,“ řekl Radiožurnálu výkonný ředitel společnosti Petr Herman.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme