Demonstrace v Kladně skončila bez incidentů

Bez větších incidentů a za asistence desítek policistů se v Kladně uskutečnila demonstrace levicových radikálů. Jak doplňuje náš spolupracovník Ladislav Pavlík, vedení města však v jednom okamžiku dokonce oznámilo rozpuštění odpoledního shromáždění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem k rozhodnutí o zrušení demonstrace měl být nepovolený pochod městem. Zhruba 8 desítek příznivců a členů ultralevicové autonomie Kladno však přestalo vyvolávat hesla a jejich přesun z centra města tak nebylo možné označit za organizovaný.

Na Sítenském náměstí pak účastníci shromáždění přednesli 2 projevy, v nichž především upozornili na vzrůstající vliv ultrapravicových a neonacistických seskupení. Ty totiž podle mluvčích mění svou taktiku a místo otevřených projevů násilí se věnují politickým aktivitám. Zejména nebezpečný je podle kladenských levicových seskupení nově založený Národní sociální blok v čele se známými jmény jako Vladimír Skoupý nebo Filip Vávra. Těmito slovy demonstrace po necelé hodině skončila.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme