Demonstrace v Kladně skončila bez incidentů

Bez větších incidentů a za asistence desítek policistů se v Kladně uskutečnila demonstrace levicových radikálů. Jak doplňuje náš spolupracovník Ladislav Pavlík, vedení města však v jednom okamžiku dokonce oznámilo rozpuštění odpoledního shromáždění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem k rozhodnutí o zrušení demonstrace měl být nepovolený pochod městem. Zhruba 8 desítek příznivců a členů ultralevicové autonomie Kladno však přestalo vyvolávat hesla a jejich přesun z centra města tak nebylo možné označit za organizovaný.

Na Sítenském náměstí pak účastníci shromáždění přednesli 2 projevy, v nichž především upozornili na vzrůstající vliv ultrapravicových a neonacistických seskupení. Ty totiž podle mluvčích mění svou taktiku a místo otevřených projevů násilí se věnují politickým aktivitám. Zejména nebezpečný je podle kladenských levicových seskupení nově založený Národní sociální blok v čele se známými jmény jako Vladimír Skoupý nebo Filip Vávra. Těmito slovy demonstrace po necelé hodině skončila.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme