Sto třicet tisíc lidí podepsalo novou výzvu Milionu chvilek. Spolek posunul vysněnou hranici

Novou občanskou výzvu spolku Milion chvilek od sobotního podvečera do pondělních 14.30 podepsalo na webu přes 130 tisíc lidí. Obsahuje tři body, které mají platit i v budoucnu, ne jen po dobu vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Za cíl si Milion chvilek původně dal 150 tisíc podpisů. V pondělí po poledni bylo vysněných podpisů 200 tisíc.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace Letná 16.11.2019 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výzva byla vyhlášena na závěr sobotní demonstrace na Letné, které se zúčastnilo podle různých odhadů 250 000 až 300 000 lidí. Podle spolku má být pozitivně orientovaná a nezávislá na konkrétních politicích. Signatáři se připojují ke třem bodům. Chtějí politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce, či nejsou ve střetu zájmů. Chtějí být občany, kteří se zajímají o stav společnosti a chtějí žít v zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti.

Rezignací by Babiš dal najevo, že chápe veřejnost, říká Roll z Milionu chvilek

Číst článek

„Čím více lidí výzvu podepíše, tím větší a lepší hlídací pes politiků budeme. Tím lépe budeme moci bránit demokracii. A tím větší bude souhrnný pozitivní dopad našich chvilek na celou naši společnost,“ uvedl předseda Milionu chvilek Mikuláš Minář.

„Přečetl jsem si to, co Milion chvilek chce, a vůbec se nedivím, že to tolik lidí podepsalo. Mohli by to podepsat všichni. I já bych tyto obecné principy rád podepsal,“sdělil serveru Novinky.cz Andrej Babiš.

Na webu spolku mohou lidé také najít třicet příkladů různých občanských aktivit, například sledování důvěryhodných médií, vedení dialogu, účast na veřejně prospěšných akcích či demonstracích, vytváření místního společenství či podpora neziskových organizací.

Kromě nové výzvy na webu stále zůstala petice za odstoupení premiéra Babiše, jež byla spuštěna loni 25. února a cílem bylo získat milion podpisů. Dosud ji podepsalo přes 433 tisíc lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme