Demonstranti proti Grossovi se prali s policií

Potyčkou mezi demonstranty a policisty vyvrcholila pravidelná demonstrace za odstoupení premiéra Stanislava Grosse na pražském Václavském náměstí. K soše svatého Václava přišlo na 250 demonstrantů, aby vyjádřili nesouhlas s Grossovým postupem při vysvětlování nejasností kolem majetku jeho rodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace proti Grossovi | Foto: Martin Štěrba

Ve stejné chvíli, kdy se lidovci usnesli, že opustí kabinet, nakládala policie přes odpor demonstrantů do přistaveného policejního antonu reproduktor a mikrofon z majetku organizátorů. Ti totiž neměli povolen zábor místa, na kterém zařízení stálo.

Strážníci dali demonstrantům půl hodiny, aby si povolení na městském úřadě vyřídili. To se nepodařilo, a tak ochránci zákona přikročili k akci. Pískající dav se jim v tom snažil zabránit. Vzduchem se nesly nadávky: "Fuj! Zloději! Vraťte nám bednu!"

Městská policie zabavila také asi 1,5 metru vysokou maketu domu z překližky. Podle původního programu měli demonstranti do jeho oken vhazovat vzkazy pro premiéra. Místo toho skončil model na policejní služebně.

U sochy svatého Václava vystavili organizátoři plakát, na němž seděl na lokomotivě Gross s předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem a dalšími politiky. V davu se objevily transparenty s výzvami, ať Gross odstoupí, a s obrázky Grosse v podobě zvířat a nápisy Grossel, Grossdlak.

Demonstrace trvala asi hodinu a podle organizátorů nebude poslední. Písničkář Zbyněk Horváth oznámil, že kvůli zabavení reproduktoru podá trestní oznámení na neznámého pachatele.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme