Den bez aut bez účinku

Den bez aut, který na dnešek vyhlásili ekologové, nepřispěl k okamžitému snížení oxidů dusíku a dalších škodlivin v pražském ovzduší. Situace je podle Českého hydrometeorologického ústavu naprosto stejná jako každý jiný pátek a počet aut v ulicích neklesl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmý ročník českého Dne bez aut přitom věnovali jeho organizátoři otázce vlivu silničního provozu na zdraví obyvatel měst. S odkazem na kolaps pražské dopravy kritizoval odmítavý postoj pražského magistrátu ke Dni bez aut ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Předseda Unie svobody Jan Ruml vyzval všechny politiky, aby alespoň dnes nechali své automobily v garážích. Sám prý vyráží do centra většinou pěšky a hromadnou dopravou.

Kromě tří zastupitelů na výzvy ekologů pražský magistrát nezareagoval, k akci se přihlásili někteří zastupitelé přibližně třetiny jednotlivých pražských částí. Na skutečnost, že radnice neumožnila ekologům vystavit na Staroměstském náměstí dokumenty o dopravě, upozornil dnes dopoledne na tomto místě happening.

K akci, kterou hodlají od příštího roku ekologové koordinovat s Evropským dnem bez aut, se letos přidalo devět velkých českých a moravských měst tím, že prominulo pasažérům hromadné dopravy jízdné. Další akce se uskutečnily v celkem 45 městech.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme