Den bez aut někde s MHD zadarmo

Celou republiku dnes ovládl Den bez aut. Každý rok ho vyhlašují ekologové a prosí lidi, aby tentokrát nechali auta doma a jeli do práce městskou hromadnou dopravou, na kole nebo jdou pěšky. V některých městech proto bude jezdit hromadná doprava zdarma.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rámci celonárodní akce Den bez aut dnes jezdí Liberečané autobusy a tramvajemi zdarma. Jaké další akce chystá Dopravní podnik města Liberce, zjišťovala Ivana Bernáthová. Dopravní podnik města Liberce bude propagovat nové pohodlné nízkopodlažní citybusy, které mají motor Euro 2 vyhovující stále se zvyšujícím nárokům na městskou ekologii. V Liberci jich bude do konce roku celkem 10. Od 9 do 16 hodin bude na terminálu městské hromadné dopravy přistavena tramvaj s výstavkou na téma negativní vliv automobilismu. V sobotu se pak veřejnost může svézt v Liberci historickou tramvají z roku 1929.

České dráhy na Jablonecku se dnes připojí ke Dni bez aut mimořádným česko-polským mezistátním vlakem z Tanvaldu do Szklarské Poreby. Jízdy se zúčastní pozvaní hosté z Libereckého kraje, polského Vojvodství Dolní Slezsko, Euroregionu Nisa, Českých drah a Polských drah PKP. Chtějí se společně dohodnout na obnovení kolejové dopravy, která by měla zmírnit katastrofické dopady kamionové dopravy v Jizerských horách a Krkonoších.

Českému rozhlasu to potvrdil člen Sdružení pro rozvoj kolejové dopravy Jindřich Berounský: Jednání začnou již po odjezdu vlaku z Tanvaldu. Hlavní setkání s polskou stranou proběhne v Jakuszycích kousek od hranice v známém areálu Bieh Piastov. Tam obě delegace projedou trať zpátky do Kořenova a poté i do Sklarské Poreby. Poté se uskuteční asi hodinové jednání, ze kterého by měly vzejít jasné závěry a postupy, které by měly směřovat k sezónnímu obnovení starého spojení přes Harrachov."

Také město Prostějov se letos připojilo k celonárodní akci Den bez aut. Jeho součástí bude podle tiskové mluvčí radnice Jaroslavy Tatarkovičové i výtvarná soutěž pro děti. "Děti budou vytvářet nejoriginálnější alternativní dopravní prostředky budoucnosti, poté bude následovat vyhodnocení soutěže." V místím kině Metro by radnice chtěla z výtvorů dětí uspořádat výstavu.

Markéta Kaclová, Ivana Bernáthová, Zdenka Schovánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme