OBRAZEM: Hradní stráž oslavila Den ozbrojených sil přehlídkou i koncertem

Slavnostním nástupem, přehlídkou motocyklové jednotky, ale i koncertem dnes oslavila na Pražském hradě Den ozbrojených sil Hradní stráž. Desítkám diváků předvedli více než hodinové vystoupení, velitelé také předali vyznamenání jednotlivým vojákům.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslavy zahájilo v poledne střídání stráží v historických uniformách na prvním nádvoří Hradu. Na třetím nádvoří pak program pokračoval slavnostním nástupem jednotek. Vojáci nejprve minutou ticha uctili oběti čtvrteční bouře s tornádem, která zasáhla na jihu Moravy zejména Břeclavsko a Hodonínsko.

Následně velitel Hradní stráže Jaroslav Ackermann a náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše předali vybraným vojákům vyznamenání za službu.

OBRAZEM: Klaus oslavil na hradě své 80. narozeniny. Popřát mu přišel například Nečas, Duka nebo Železný

Číst článek

Na nádvoří následně přijela formace motocyklů, které Hradní stráž používá při doprovodu oficiálních návštěv mířících na Pražský hrad. Divákům řidiči za zvuků hudby ukázali synchronizovanou jízdu. Představení zakončil koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

Den ozbrojených sil se v České republice slaví od roku 2002 jako připomínka 30. června 1918, kdy ve francouzském Darney přísahali legionáři z 21. a 22. střeleckého pluku Československé brigády věrnost budoucí republice. Francouzská vláda před nimi oficiálně oznámila, že uznává právo Čechoslováků na samostatný stát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme